Сьогодні починається друге свято всіх мусульман Ід аль-Адха

Сьогодні починається друге свято всіх мусульман Ід аль-Адха

Ексклюзивно
Мусульмани під час святкування Курбан-байраму у Києві, 20 липня 2021 р.
Мусульмани під час святкування Курбан-байраму у Києві, 20 липня 2021 р. УНІАН

З вечора 15 червня починається друге свято всіх мусульман Ід аль-Адха (Курбан-байрам). Вранці 16 червня всі мусульмани України підуть до мечетей молитись за мир.

В коментарі Суспільне Крим соліст Ансамблю ЗСУ, кримчанин Ісмаїл Курт-Умер зазначив, що символічно те, що у цей час у Швейцарії проходить Глобальний саміт миру. Захід зібрав понад 90 представників різних країн, багато з яких — мусульманські.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Він нагадав, що в Україні живе приблизно 2 мільйони мусульман. Налічується понад 300 мечетей і молитовних будинків, а також 90 мусульманських недільних шкіл та 7 духовних ВНЗ.

Зі слів Курт-Умерова, за час війни близько 700 000 мусульман опинились в окупації, 300 000 стали переселенцями. Велика кількість мечетей та молитовних будинків зруйновано російськими ракетами та снарядами. Наразі у кожному 4 батальйоні ЗСУ служать мусульмани, які боряться за свободу та незалежність України.

"Мусульмани України моляться за те, щоб це було останнє свято, яке їм доводиться святкувати під звуки сирен та вибухів, а деяким в окопах та бліндажах. Та просять світ підтримати їх у справедливості", — зазначив Ісмаїл Курт-Умер.

Він також повідомив про випуск кліпу до свята Курбан-байрам. Зокрема, це минулорічний кліп "Azan", який трохи змінили.

"Цей кліп ми випускали у тому році, але він дуже відображає світ українського мусульманина. Тому трохи його змінивши, ми хочемо випустити його знов. Зараз це особливо треба, бо свято Курбан- Байрам яке почнеться сьогодні ввечері, приходиться на дні Саміту миру. Це може підштовхнути мусульманські країни бути солідарними з українськими мусульманами і підтримати Україну", — наголосив Курт-Умер.

Курбан-байрам - одне з двох найважливіших свят у мусульманській культурі. Арабською воно називається Ід аль-Адха, що в перекладі означає "свято жертвопринесення".

Святкують Курбан-байрам на десятий день місяця Зуль-хіджа — через 70 днів після свята Ураза-байрам. Дату вважають за мусульманським місячним календарем і через відмінності з григоріанським календарем вона щороку зсувається на 11 днів.

Головні урочистості відбуваються 16 числа, а всього Курбан-байрам зазвичай відзначають три дні – у 2024 році до 18 червня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок