Ракети ATACMS знищують найкращі російські системи протиповітряної оборони С-400 у Криму — Forbes

Ракети ATACMS знищують найкращі російські системи протиповітряної оборони С-400 у Криму — Forbes

Військовий аеродром "Бельбек" в окупованому Криму стає пасткою на виснаження найкращої системи протиповітряної оборони ВПС Росії. Сили оборони України б’ють по нових батареях приблизно так само швидко, як окупанти встигають їх розгорнути.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це йдеться у статті Forbes від 12 червня.

Зазначається, що середині травня українська армія завдала потужного удару з 10 ракет американського виробництва по російській базі "Бельбек" під Севастополем в окупованому Криму.

Супутникові знімки підтверджують, що завдяки удару ATACMS знищили радар і дві пускові установки від батареї ППО С-400. Повідомлялося, що ракети також пошкодили чотири бойові літаки на сусідньому військовому аеродромі.

"Бельбек і Севастополь є важливими базами для російських військово-повітряних сил і того, що залишилося від Чорноморського флоту російського флоту, тому не дивно, що росіяни швидко замінили зруйновані компоненти С-400, чиї ракети радіус дії досягають 250 миль", — йдеться у статті.

Зазначається, що 11 червня Сили оборони України знову завдали удару по батареї С-400. Невизначені боєприпаси — ймовірно, знову M39A1 ATACMS — впали на "Бельбек". Також під ударом опинились дві батареї протиповітряної оборони поблизу — ще одна С-400 та С-300.

"В ударі було використано щонайменше 10 ракет ATACMS, — повідомляє Український центр оборонних стратегій, — жодну з них російська система ППО не перехопила".

В результаті були знищені два радари від С-300 і С-400, дані про наслідки для третьої РЛС уточнюються. У виданні підкреслили, що аеродром "Бельбек" стає пасткою на виснаження найкращої системи протиповітряної оборони ВПС Росії. Сили оборони України б’ють по нових батареях приблизно так само швидко, як ті встигають розгорнути. Аналітики Oryx до 11 червня підтверджували, що Росія вже втратила два командні пункти, чотири радари та 16 пускових установок С-400.

"Після вівторка (11 червня — ред.) плата може бути значно вищою. Загалом, можливо, українські ракетні нальоти знищили частини чотирьох або п’яти батарей С-400. За іронією долі, С-400 був розроблений, щоб мати протиракетний потенціал, але він, очевидно, не працює. Російські С-400 не можуть захистити найближчі дружні сили — і вони також не можуть захистити себе", — йдеться у статті.

Росія має понад 50 батарей С-400, тож їхній запас не закінчиться. Однак вони будуть марні для окупаційної армії, якщо не здатні витримувати атаки. Передбачається, що чим більше С-400 окупанти розгорнуть на окупованих територіях, тим більше їх буде втрачено.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок