Барієв звернувся до ООН з проханням підтримати створення Міжнародного суду корінних народів

Барієв звернувся до ООН з проханням підтримати створення Міжнародного суду корінних народів

Голова КРЦ Ескендер Барієв
Голова КРЦ Ескендер Барієв на панелі Першого Глобального саміту з питань розбудови миру корінних народів у Вашингтоні. Фото: Кримськотатарський ресурсний Центр

Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) Ескендер Барієв закликав Організацію Об’єднаних Націй створити Міжнародний суд корінних народів, який існує де-факто, але не був імплементований до системи ООН.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це він повідомив під час свого виступу у панелі "Арбітражна практика корінних народів" Першого Глобального саміту з питань розбудови миру корінних народів у Вашингтоні (США) 12 квітня.

"Як мені відомо, вже впродовж багатьох років існує спроба створення міжнародного суду корінних народів, який існує де-факто, проте де-юре він не імплементований до системи ООН. Я думаю, що це чудова ідея, яка має бути підтримана системою ООН для збору первинної інформації про порушення прав корінних народів, кваліфікованого опрацювання та систематизації", — пояснив Барієв.

За його словами, дуже важливо говорити про Міжнародні механізми захисту прав корінних народів, коли проти їхніх представників триває расова дискримінація, зокрема у Криму проти кримських татар з боку російської влади.

"Конфлікти виникають на різних рівнях: між представниками корінного народу, між представниками корінного народу та представниками титульної нації, між представниками корінного народу та представниками держави, а також між державою та корінним народом", – пояснив Барієв.

Крім того, Барієв наголосив, що необхідно створити міжнародну групу медіаторів і консультантів, яка би сприяла корінним народам у медіації та безкоштовних кваліфікованих консультаціях для підготовки заяв до чинних компетентних органів ООН.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок