Окупанти почали проводити регулярні "перевірки" на в'їздах до Сімферополя — "Кримський епізод"

Окупанти почали проводити регулярні "перевірки" на в'їздах до Сімферополя — "Кримський епізод"

Росгвардієць
Росгвардієць. Росгвардієць. Ілюстративне фото: Flickr

Незаконні огляди автомобілів, речей та телефонів почали регулярно проводити співробітники окупаційної "Росгвардіі" на в'їздах до Сімферополя окупованого Криму. Разом з ними це роблять невідомі люди без розпізнавальних знаків.

Про це повідомила правозахисна ініціатива "Кримський епізод" 11 квітня.

Експертна група ініціативи зазначила, що подібні незаконні перевірки раніше окупанти запроваджували на в'їздах до Джанкоя та Армянська, а також епізодично проводили їх на Ангарському перевалі під час руху в бік Ялти.

Правозахисники наголосили, що дії російських силовиків суперечать так званим законам, які запровадила Росія в окупованому Криму.

"Огляд автотранспортних засобів може здійснюватися тільки за наявності короткого переліку підстав, як-от наявність орієнтування або вагомі підстави підозрювати водія/пасажирів у скоєнні правопорушення. Під час огляду мають бути 2 понятих і складатися протокол", — йдеться у повідомленні.

Експерти ініціативи розповіли, що подібне розширення повноважень силовиків можливе лише під час дії "режиму контртерористичної операції", який у Криму не оголошували.

"Тим часом перевірка вмісту телефонів за законом допустима тільки за наявності відповідного рішення суду. З огляду на системність і масштабність роботи таких "блок-постів" на в'їзді в Сімферополь, очевидно, що йдеться про системне відпрацювання, а не про окремі випадки", — заявили правозахисники.

Також експертна група звернула увагу на порушення окупантами статті 31Жодний примус фізичного чи морального порядку не може застосовуватися до осіб, які перебувають під захистом, зокрема з метою отримання від них або від третіх осіб якихось відомостей. Женевської конвенції про захист цивільного населення. Вона захищає права жителів Криму навіть під час окупації, оскільки є ратифікованою в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок