Україна продовжує обмежувати свободу маневру російського флоту в Чорному морі — британська розвідка

Україна продовжує обмежувати свободу маневру російського флоту в Чорному морі — британська розвідка

Сергей Котов, Сергій Котов
Патрульний корабель РФ "Сергей Котов". Фото: Міноборони Росії

За останні п'ять тижнів Силам оборони України вдалося потопити три військових кораблі РФ. Таким чином Україна продовжує обмежувати свободу маневру Чорноморського флоту Росії в Чорному морі.

Про це йдеться у звіті міністерства оборони Великої Британії.

Відомство нагадує, що 5 березня у Головному управлінні розвідки України заявили про ураження російського корвета "Сергей Котов" неподалік Керченської протоки у східній частині Чорного моря.

Зазначається, що патрульний корабель РФ потопили українські морські безпілотники "Magura V5". Дрони того ж типу використовувалися при атаці на російський десантний корабель року "Цезарь Куников" 14 лютого 2024 року.

"Це вже третій корабель Чорноморського флоту Росії, потоплений за останні п'ять тижнів. Ймовірно, через втрати Чорноморського флоту, 15 лютого 2024 року командувач Чорноморського флоту адмірал Віктор Соколов був відправлений у відставку. Україна продовжує обмежувати свободу маневру російського флоту в Чорному морі", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про патрульний корабель "Сергей Котов"

"Сергей Котов" — це модульний патрульний корабель проєкту 22160. Він один із найновіших кораблів у військово-морському флоті РФ. Він був спущений на воду у 2021 році й став четвертим кораблем у серії, поповнивши ряди Чорноморського флоту РФ.

Повне водовміщення — 1800 тонн, екіпаж складається з 28 осіб, автономність плавання становить до 60 діб.

У липні й серпні 2023 року окупанти заявляли про спроби атак на патрульні кораблі "Сергей Котов" і "Василий Быков" та стверджували, що атаки відбили.

Повторно корабель "Сергей Котов" атакували у вересні. За даними Страткома ЗСУ, вранці 14 вересня Сили оборони України успішно атакували два патрульні кораблі ЧФ РФ проєкту 22160 у північно-західній частині Чорного моря, в обох суден фіксували пошкодження. Міністерство оборони РФ заявляло, що п'ять морських безпілотників намагалися атакувати корабель в акваторії Чорного моря, але атаку нібито відбили.

18 вересня в ГУР заявили, що "Сергей Котов" унаслідок удару мав пошкодження гвинта й пробоїну в лівому борту вище за ватерлінію розміром 50 см на 100 см.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок