Найсучасніший корабель ЧФ РФ: у ВМС ЗСУ розповіли про ураження корвету "Сергей Котов"

Найсучасніший корабель ЧФ РФ: у ВМС ЗСУ розповіли про ураження корвету "Сергей Котов"

Корабель ЧФ РФ "Сергей Котов"
Корабель ЧФ РФ "Сергей Котов". Фото: Міноборони Росії

У ніч з 4 на 5 березня ГУР МО України у співпраці з Військово-Морськими Силами ЗСУ уразили патрульний корабель ЧФ РФ "Сергей Котов". У Росії цей проєкт корабля є одним з найсучасніших.

Про це повідомляє пресслужба ВМС ЗСУ.

Зазначається, що у момент ураження "Сергей Котов" перебував в територіальних водах України неподалік Керченської протоки та після отримання удару морськими дронами “Magura V5” російський корабель окупантів проєкту 22160 зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів.

Сили оборони України не вперше атакують цей корабель — у вересні минулого року під час атаки на кораблі російського флоту "Сергій Котов" вже отримував значні пошкодження.

У ВМС нагадали, що цей проєкт корабля є одним з найсучасніших у РФ. Наразі спущено на воду чотири такі кораблі — "Василий Быков", "Дмитрий Рогачев", "Павел Державин" та "Сергей Котов". Поки що з них не зазнавав пошкоджень лише "Дмитрий Рогачев".

Що відомо про патрульний корабель "Сергей Котов"

"Сергей Котов" — це модульний патрульний корабель проєкту 22160. Він один із найновіших кораблів у військово-морському флоті РФ. Він був спущений на воду у 2021 році й став четвертим кораблем у серії, поповнивши ряди Чорноморського флоту РФ.

Повне водовміщення — 1800 тонн, екіпаж складається з 28 осіб, автономність плавання становить до 60 діб.

У липні й серпні 2023 року окупанти заявляли про спроби атак на патрульні кораблі "Сергей Котов" і "Василий Быков" та стверджували, що атаки відбили.

Повторно корабель "Сергей Котов" атакували у вересні. За даними Страткома ЗСУ, вранці 14 вересня Сили оборони України успішно атакували два патрульні кораблі ЧФ РФ проєкту 22160 у північно-західній частині Чорного моря, в обох суден фіксували пошкодження. Міністерство оборони РФ заявляло, що п'ять морських безпілотників намагалися атакувати корабель в акваторії Чорного моря, але атаку нібито відбили.

18 вересня в ГУР заявили, що "Сергей Котов" унаслідок удару мав пошкодження гвинта й пробоїну в лівому борту вище за ватерлінію розміром 50 см на 100 см.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок