На борту корабля "Сергей Котов" був вертоліт Ка-27

На борту корабля "Сергей Котов" був вертоліт Ка-27

Вертоліт Ка-27
Вертоліт Ка-27. Фото: РІА "Новости"

Під час атаки дронами на російський патрульний корабель "Сергей Котов" у Криму 5, Сили оборони знищили ще й вертоліт РФ Ка-27. Він перебував на палубі судна.

Про це Суспільному Крим повідомили джерела.

Зазначається, що для розміщення палубної авіації на патрульних кораблях цього проєкту передбачено вертолітний майданчик і ангар.

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону також зазначив, що на борту знищеного корвету "Сергей Котов" мав бути ще й вертоліт.

Нагадаємо, в українській розвідці опубліковали запис перехопленої розмови російських військових про атаку на корабель "Сергей Котов", де командир 184-ї бригади кораблів охорони водного району РФ заявив, що судно атакували 5 БЕКів (безекіпажні катери).

Що відомо про патрульний корабель "Сергей Котов"

"Сергей Котов" — це модульний патрульний корабель проєкту 22160. Він один із найновіших кораблів у військово-морському флоті РФ. Він був спущений на воду у 2021 році й став четвертим кораблем у серії, поповнивши ряди Чорноморського флоту РФ.

Повне водовміщення — 1800 тонн, екіпаж складається з 28 осіб, автономність плавання становить до 60 діб.

У липні й серпні 2023 року окупанти заявляли про спроби атак на патрульні кораблі "Сергей Котов" і "Василий Быков" та стверджували, що атаки відбили.

Повторно корабель "Сергей Котов" атакували у вересні. За даними Страткома ЗСУ, вранці 14 вересня Сили оборони України успішно атакували два патрульні кораблі ЧФ РФ проєкту 22160 у північно-західній частині Чорного моря, в обох суден фіксували пошкодження. Міністерство оборони РФ заявляло, що п'ять морських безпілотників намагалися атакувати корабель в акваторії Чорного моря, але атаку нібито відбили.

18 вересня в ГУР заявили, що "Сергей Котов" унаслідок удару мав пошкодження гвинта й пробоїну в лівому борту вище за ватерлінію розміром 50 см на 100 см.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок