Депутати у Чернівцях підтримали ліквідацію комунального підприємства "Реклама"

Депутати у Чернівцях підтримали ліквідацію комунального підприємства "Реклама"

Чернівецька міськрада
Чернівецька міськрада. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях ліквідують комунальне підприємство "Реклама", яке вже кілька років не є прибутковим. Це рішення на сесії міськради підтримали 25 депутатів. П'ятеро проголосували проти, один утримався, ще семеро – не голосували.

Про це стало відомо з трансляції засідання міськради.

Зокрема, проти рішення виступила фракція "Народний контроль".

ліквідаці комунального підприємства "Реклама"
Голосування за ліквідацію КП "Реклама". Youtube/Скріншот з трансляції засідання сесії

"Наша фракція вважає, що сьогодні взагалі якийсь переломний період відбувся цієї канденції, коли за один день ліквідували два комунальні підприємства, які успішно працювали багато років, які приносили користь. За ці три роки зроблено все, аби такі структури стали приватними", — розповіла Суспільному голова фракції "Народний контроль" Яна Брус, коментуючи голосування.

"Це підприємство, яке не приносить дохід"

Ліквідувати комунальне підприємство "Реклама" планували давно, втім спочатку хотіли зробити його прибутковим та покрити півмільйона гривень кредиторської заборгованості, розповів Суспільне Чернівці директор міського департаменту урбаністики та архітектури Андрій Тимофійчук. За його словами, підприємство дублює функції багатьох компаній та приватних підприємців, які займаються поліграфічним друком та розміщенням реклами.

Водночас підприємство власним коштом покривало борги й цьогоріч мало майже 60 тисяч гривень прибутку, втім цього недостатньо, каже Тимофійчук. Також зараз на балансі підприємства орієнтовно 15 рекламних конструкцій – усі вони занедбані й можуть бути небезпечними, а на сучасні конструкції потрібні гроші, яких підприємство не має.

"Якщо ви бачите гарні сучасні конструкції по місту, то згідно з дозволами це — "Реклама", а по факту, власниками є треті особи. "Реклама" нічого з того не заробляла. Підприємство прикрашало місто до свят, що зараз неактуально, а також ремонтувало зупинкові павільйони – зараз це робить ЧТУ. Це були єдині соціальні складові", – каже Тимофійчук.

За його словами, оформлювати вивіски, дозвільні документи та надавати послуги посередників можуть інші компанії.

"Навіть демонтаж ми проводимо через Prozorro або за прямими договорами з тими, хто надає якісні послуги. Це можуть робити "МіськШеп", "Міськсвітло" та приватники. Так ефективніше працювати, ніж тримати на плаву підприємство, яке не приносить дохід", – каже Тимофійчук.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок