"Першочергово – багатодітні сім'ї": у Чернівцях облаштували прихисток для вимушених переселенців за понад 800 тисяч євро

"Першочергово – багатодітні сім'ї": у Чернівцях облаштували прихисток для вимушених переселенців за понад 800 тисяч євро

Прихисток на вулиці Шкільній, 25 у Чернівцях
Вимушені переселенці у прихистку на вулиці Шкільній. Суспільне Чернівці

На вулиці Шкільній у Чернівцях облаштували прихисток для вимушених переселенців – зробили це за майже 830 тисяч євро від Європейського союзу. У прихистку можуть проживати понад 50 людей. Водночас першочергово туди заселятимуть багатодітні сім'ї.

Про це Суспільному розповів міський голова Роман Клічук.

У прихистку проживають дві сім'ї. Одна з них — Тетяна Губар із п'ятьма дітьми зі Слов'янська, що на Донеччині. Жінка каже, спочатку проживали у дитсадку, потім в гуртожитку, пізніше — в орендованій квартирі.

"Слов‘янськ ми вперше залишили у 2014 році, а у 2022 році виїхали вдруге. За чотири місяці до вторгнення купили будинок. Тут умови подобаються й все нове. В одній кімнаті будуть жити четверо дітей, в іншій – двоє", – каже Тетяна.

Які умови проживання

У приміщенні, де облаштували прихисток, раніше була санітарно-епідеміологічна станція. Водночас останні 15 років його не використовували, а два роки тому виділили для проживання вимушених переселенців, каже Клічук.

Ремонт провели за фінансування Європейського союзу та програми НЕФКО. Загалом виділили 1,3 мільйона євро – за частину цих грошей торік відремонтували також амбулаторію "Міської поліклініки №3" на вулиці Головній, 218.

У прихистку є вісім житлових блоків на 16 кімнат. Людей туди заселятимуть за бальною системою, першочергово орієнтуються на багатодітні сім'ї. За умовами договору вимушені переселенці зможуть проживати там рік, а за потреби – продовжити договір.

Проживання у прихистку безплатне, сплачувати потрібно за комунальні послуги.

прихисток для вимушених переселенців на вулиці шкільній у Чернівцях
Для облаштування прихистку відремонтували приміщення на вулиці Шкільній, 25. Суспільне Чернівці/Анастасія Лупашку

прихистки для впо у Чернівцях
Умови у прихистку на вулиці Шкільній. Суспільне Чернівці/Анастасія Лупашку

Прихисток для ВПО чернівці
Кухня у прихистку. Суспільне Чернівці/Анастасія Лупашку

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок