Майже третина вимушених переселенців на Буковині не пройшли ідентифікацію – їм тимчасово призупинили виплату пенсії

Майже третина вимушених переселенців на Буковині не пройшли ідентифікацію – їм тимчасово призупинили виплату пенсії

пенсіонери чернівці
Чернівчани на вулиці Кобилянської.

Майже 30% вимушених переселенців у Чернівецькій області, які отримали цей статус до 2022 року, досі не пройшли ідентифікацію у пенсійному фонді. Через це вони не отримали пенсію у квітні й мають підтвердити право на продовження виплат.

Про це Суспільному повідомила начальниця управління обслуговування громадян Пенсійного фонду в Чернівецькій області Людмила Троцюк.

Хто має пройти ідентифікацію

Пенсіонери, які отримують виплати через "Укрпошту", проходять ідентифікацію щомісяця. Ті, хто отримує пенсію на карту, мають підтвердити право на виплату, зокрема, через відеозв'язок.

Зокрема, йдеться про майже 570 вимушених переселенців, які отримати цей статус до повномасштабної війни. Третина з них досі цього не зробила.

"Ця вимога була й раніше, але через пандемію Covid-19 її призупиняли. Зараз пенсіонери мають проходити ідентифікацію й підтверджувати своє право на виплату щопівроку: так люди, які це зробили до січня, мають в червні пройти це знову", – каже Троцюк.

Якщо людина пройде ідентифікацію, виплату пенсії їй поновлять.

Як підтвердити право на виплату

Зробити це можна очно через відділення "Ощадбанку" або сервісний центр Пенсійного фонду. Для цього потрібно надати паспорт та код платника податків.

Дистанційно пройти ідентифікацію можна через вебпортал Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису, підпису в "Дії". Також цьогоріч є можливість зробити це через відеоконференцію.

"З пенсіонером сконтактують працівники Пенсійного фонду у призначений час: проведуть опитування й зафіксують відповіді. Якщо особу людини підтвердять, виплату пенсії їй поновлять або продовжать", – каже Троцюк.

Як пройти ідентифікацію за кордоном

Вимушені переселенці можуть звернутися до дипломатичної установи України за кордоном, й отримати відповідну довідку про те, що пенсіонер живий. Потім документи потрібно передати через вебпортал Пенсійного фонду або надіслати їх поштою.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок