"Тут легко стати своїм". Як переселенець з Харкова ініціює проєкти для розвитку громади на Буковині

"Тут легко стати своїм". Як переселенець з Харкова ініціює проєкти для розвитку громади на Буковині

Переселенець Олександр Калина
Переселенець Олександр Калина. Суспільне Чернівці

Харківʼянин Олександр Калина переїхав у Глибоцьку громаду Чернівецької області півтора року тому. Спочатку планував перевезти лише обладнання свого виробництва, яке було поблизу лінії фронту. Врешті перевіз сімʼю, частину співробітників та планує допомогти переїхати друзям. За місяць чоловік відновив роботу своєї фірми та став членом ради вимушених переселенців громади, ініціював завершення облаштування реабілітаційного кабінету та планує розвивати спорт для дітей.

З Харкова у селище Глибока

У Глибоку Олександр з сімʼєю потрапили випадково. Тут було місце для релокації його бізнесу. Чоловік займається каменем, робить фонтани, паркани та сходи. Про повноцінний переїзд сюди не задумувався, лише хотів врятувати обладнання поки поблизу виробництва була загроза обстрілів.

"Нам військові сказали, що в нас є два тижні, щоб виїхати. Ну ми й склали обладнання у вагони і відправили. А щодо місця, то це було приблизно так: я просто сидів пив каву, приїжджає товариш і каже: "Поїхали в Глибоку". Я кажу: "Сергію, ідея — во, поїхали!".Тоді я навіть не знав, де це", — розповідає Олександр.

До переїзду Олександр із сімʼєю проживав у квартирі без тварин. Тепер він має будинок, кота, собаку, голубів та морських свинок. Чоловік каже, порівнювати життя в громаді на Буковині з життям у великому місті складно, бо це різний досвід, втім у Глибоці йому затишно й уже почувається тут своїм.

"Коли ми лише приїхали, нам дали безплатно гуртожиток. Потім безплатно дали цілий будинок. Власники цього будинку — три брати. І коли вони нам дали житло, вони сперечались, хто більше допоможе нам. Тут дуже гарні люди. Тут легко стати своїм", — каже Олександр.

Як чоловік допомагає новій громаді

Про те, що у громаді є своя рада вимушених переселенців, чоловік й не знав. Каже, якогось дня його запросили долучитись до обговорення проблем та пропозицій щодо покращення умов у громаді. Однією з ініціатив чоловіка було завершення облаштування реабілітаційного кабінету для місцевих цивільних та військових, що потребують психологічної допомоги. Зараз він уже функціонує на базі Глибоцького центру первинної медико-санітарної допомоги.

"Також від мене була ініціатива з покращення спортивних розваг для підлітків. Зокрема, це зробити у парку тенісні столи. Я вважаю, що в нас багато зроблено для дітей і для пенсіонерів, але не зроблено для підлітків 13-16 років", — каже Олександр.

Як розвиває у громаді свій бізнес

Олександр з братом перевезли майже все обладнання й майже відновили обсяги роботи, які мали на Харківщині. Тут їм безплатно на пів року дали в користування приміщення для фірми. Серед працівників — частина харків'ян, інші — місцеві. На думку чоловіка, одним з мінусів Глибоки є брак кадрів, бо селище маленьке. Втім потенціал для розвитку бізнесу — великий.

"Тут легко стати своїм". Як переселенець з Харкова ініціює проєкти для розвитку громади на Буковині
На фото обладнання фірми Олександра Калини. Суспільне Чернівці
"У Харкові роботи було розписано на два роки вперед. А ось коли ми сюди приїхали, нас тут ніхто не знав. Але через хорошу рекламу в соцмережах й нашій відповідальній роботі через пів року вийшли на половину обсягів, які мали до переїзду. Але основне, це те, що тут дуже гарний регіон для бізнесу, адже, на мою думку, відсутня конкуренція. Тобто добре робиш — будеш успішним", — каже Олександр.

Чоловік каже, що закликає своїх друзів перевозити сюди свої фірми. Допоки триватиме війна, чоловік планує залишатись та розвиватись у громаді.

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок