Не вистачило голосів: депутати не підтримали об'єднання двох комунальних підприємств у Чернівцях

Не вистачило голосів: депутати не підтримали об'єднання двох комунальних підприємств у Чернівцях

містосервіс чернівці
Працівник комунального підприємства "Містосервіс". facebook/Департамент інфраструктури та благоустрою ЧМР

Депутати Чернівецької міської ради не підтримали проєкт рішення про приєднання комунального підприємства "Трест зеленого господарства" до "Містосервісу". Проєкт ставили на голосування двічі, втім голосів депутатів не вистачило.

Про це передає кореспондентка Суспільного із зали засідань.

Як голосували депутати

"За" проєкт рішення проголосували 19 депутатів, 11 не голосували й ще двоє утрималися. Зокрема, проєкт не підтримали депутати від фракції "Народний контроль".

"Мені, як депутатці важко оцінити це рішення. Люди переживають про збереження робочих місць та зарплати. Мене не влаштовує підхід до таких рішень. За них несуть відповідальність депутати. Коли виконавчим органам спадає на думку ліквідовувати комунальні підприємства, такі питання треба вивчати", – казала на сесії депутатка від фракції "Народний контроль" Яна Брус.

За її словами, перед голосуванням депутати мали б побачити звітність обох підприємств, кількість штатних працівників та переконатися, чи їм збережуть робочі місця. Також пояснити, як після об'єднання підприємства будуть виконувати роботи з утримання парків та скверів за тендером, в якому переміг зелентрест.

Депутат від фракції "Єдина альтернатива" Тарас Прокоп підтримав проєкт рішення. Каже, питання щодо об'єднання підприємств розглядали на депутатських комісіях.

"Підприємства, які фактично надають однакові послуги, не завжди мають власну техніку. Щоб використовувати техніку іншого підприємства потрібні договори, що породжує додаткову бюрократію. Об'єднання таких підприємств це оптимізація їхніх ресурсів: працівників, приміщень, техніки. Це додає результативності", – каже Прокоп.

У коментарі Суспільному директор міського департаменту інфраструктури Ігор Ніколенко розповів, що наразі невідомо, чи будуть повторно виносити проєкт рішення про об'єднання на розгляд сесії.

Навіщо планували об'єднати підприємства

Об'єднати підприємства планували, бо вони виконують схожі роботи, повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк у Facebook. Так планують оптимізувати адміністративний персонал й підвищити зарплати працівникам.

Попри те, що "Містосервіс" утримує житловий фонд міста, а Трест займається озелененням, 70% роботи обох установ це прибирання, каже Зазуляк. Зокрема, "Містосервіс" прибирає частину вулиць міста, а зелентрест – площі, парки та сквери. Об'єднання підприємств дасть змогу ефективніше використовувати техніку та обладнання.

"Наприклад, парк Шевченка прибирає Трест, а територію поруч з парком – Містосервіс. Щоденно обидва підприємства працюють поруч, використовуючи подвійні ресурси у вигляді техніки, палива, часу", – розповідає Зазуляк.

Проєкт рішення про об'єднання комунальних підприємств розглянуть на квітневій сесії міської ради.

Що про об'єднання кажуть на підприємствах

У коментарі Суспільному заступниця керівника Тресту зеленого господарства Наталія Гончарова розповіла, що об'єднувати підприємства доцільно, бо так зможуть спільно використовувати техніку та працівників, яких наразі не вистачає в багатьох установах.

"Трест утримує площі, сквери та парки. Йдеться про підмітання та збір випадкового сміття, тобто всі ті роботи, які проводить "Містосервіс" на прибудинкових територіях та в місцях загального користування", – каже Гончарова.

Якщо депутати підтримають проєкт рішення про об'єднання, орієнтовно 350 працівників зелентресту увійдуть до штату "Містосервісу", каже керівник підприємства Роман Никифорук. Водночас оптимізують щонайбільше 10 посад адміністративного персоналу – на деякі з них були вакансії, а працівникам запропонують перейти на інші посади.

Гроші, які вдасться зекономити на паливі, завдяки вивільненню приміщень та скороченню витрат на комунальні послуги, планують направити на збільшення зарплат працівників.

"Зможемо краще використовувати ресурси: наприклад, у зелентресті є екскаватор, який використовують на 80%, на решту 20% – зможемо залучати "Містосервіс" для обслуговування будинків", – каже Никифорук

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок