"Погане виконання призову": скільки адмінпротоколів склали у ТЦК на голів громад та старост Буковини

"Погане виконання призову": скільки адмінпротоколів склали у ТЦК на голів громад та старост Буковини

Від початку повномасштабної війни на голів та старост в Чернівецькій області склали понад 240 протоколів за порушення законодавства про оборону та мобілізаційну підготовку. Протоколи складали працівники ТЦК. Якщо посадовці не оскаржували їх, то сплачували від 5 100 гривень штрафу.

Про це повідомили в обласному ТЦК у відповідь на запит Суспільного.

Один з таких протоколів склали торік на Сокирянського міського голову Василя Козака. Зробили це за погане виконання призову, розповів Козак у коментарі Суспільному.

"По моїх показниках призову на мене склали протокол. Я був змушений подати до суду й виграв, бо було багато факторів. Такі протоколи отримали багато голів громад. Й багато хто визнав ці протоколи й сплатили штраф. Ми два роки уточнювали списки з військкоматом й робили свою роботу", – каже Козак.

Згідно з рішенням Сокирянського районного суду, Козак оскаржив штраф на 5 100 гривень. Його штрафували за те, що він порушив закон про мобілізаційну підготовку та Порядок організації та ведення обліку призовників й військовозобов'язаних7) оповіщення на вимогу відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки і забезпечення їх своєчасного прибуття;.

Зокрема, 21 грудня минулого року у міськраді не організував на вимогу розпорядження начальника місцевого ТЦК виклик та своєчасне прибуття військовозобов'язаних згідно зі списком, яким був у розпорядженні.

Згідно з рішенням, представники ТЦК мали довести правомірність накладення штрафу на Козака та вказати факти, які б підтвердили, що міський голова порушив законодавство про оборону. Але вони цього не зробили і не з'явилися на судове засідання.

Водночас в обласному ТЦК у відповідь на запит повідомили, що посадовці не були зобов'язані прийти в суд.

"Розгляд справи відбувався в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, тому посадовці ТЦК та СП до суду не викликалися і відкритого судового засідання не проводилося", – йдеться у відповіді.

Загалом за інформацією ТЦК, 215 протоколів склали у 2023 році, ще 28 – цьогоріч. Деякі протоколи складали повторно.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок