"Замовляють штурмовики з "Люті" та бійці "Хартії". Як волонтери з Буковини виготовляють димові шашки на фронт

"Замовляють штурмовики з "Люті" та бійці "Хартії". Як волонтери з Буковини виготовляють димові шашки на фронт

Команда волонтерів з Новодністровська Чернівецької області виготовляють димові шашки для військових. Шашки меншого діаметру використовують, щоб ворог з дрона не побачив бійців під час переміщення. Більшого — для маскування техніки. Від початку повномасштабного вторгнення волонтери передали на фронт приблизно 10 тисяч шашок. Їх створюють за формулою, яку розробили самі.

"Ми працюємо з тими, хто на нулі"

Коли волонтери розпочинали виготовляти димові шашки, небагато людей вірили у доцільність цієї справи, розповідає волонтерка Антоніна Терентьєва. Зараз мають чергу із замовлень від бійців. Спочатку до волонтерів звертались військові тероборони області, а згодом почали отримувати запити від штурмовиків бригади "Лють", бійців "Хартії", полку "Цунамі" та інших.

"Здебільшого доставляємо їх хлопцям, які на нулі. У нас таких бригад багато — 95-та штурмова, аеророзвідка, батальйон "Госпітальєри", які займаються евакуацією загиблих та поранених. Й інші військові, які нас знайшли і звернулись по допомогу", — розповідає Антоніна.

Шашки виготовляють за гроші благодійників та меценатів. Вартість однієї димової шашки приблизно 60 гривень. Партії шашок відправляють безкоштовно й оплачують доставку на позиції.

"Спочатку кожен з команди скидався частиною грошей зі своєї зарплати. Потім почали з'являтись у соцмережах, звертатись до людей і просити. Тепер маємо постійних донорів. А якщо не вистачає — даємо власні гроші", — каже Антоніна.

Волонтери не називають себе організацією, що допомагає. Кажуть, що вони є спільнотою небайдужих, які хочуть вплинути на війну.

"Ви собі навіть не уявляєте, скільки у нас повідомлень, і скільки у нас дзвінків від хлопців з подякою за те, що врятоване життя, врятована техніка, хлопці змогли вийти з якихось "облав". І саме це наш найбільший стимул продовжувати свою роботу", — каже Антоніна.

У команді волонтерів приблизно 14 людей. Окрім шашок, вони створюють деталі для техніки на 3D принтері по запитах військових та виготовляють дрони. Вже зробили понад 20 безпілотників.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок