Подолання корупції, житло працівникам та участь у грантах. Що обіцяє зробити Ігор Геруш на посаді ректора БДМУ

Подолання корупції, житло працівникам та участь у грантах. Що обіцяє зробити Ігор Геруш на посаді ректора БДМУ

Подолання корупції, житло працівникам та участь у грантах. Що обіцяє зробити Ігор Геруш на посаді ректора БДМУ
. Ігор Геруш переміг у другому турі виборів ректора БДМУ. Фото: Суспільне Чернівці

У Буковинському державному медичному університеті вперше за три роки обрали ректора. Ним став Ігор Геруш, якого підтримали понад 70% виборців. За процедурою з ним впродовж місяця мають укласти договір на п'ять років. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про Геруша та що він планує зробити на посаді ректора.

Що відомо про Ігоря Геруша:

Ігор Геруш з 2011 року обіймає посаду проректора з науково-педагогічної роботи університету. У коментарі Суспільному розповів, що загалом працює у БДМУ 28 років.

Геруш закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.

Раніше у коментарі Суспільному Геруш розповів, що подався на посаду, бо хоче покращити роботу медуніверситету – зробити його провідним закладом науки та медичної освіти не лише в межах Буковини, але й України.

Що Геруш планує робити на посаді ректора:

Корупція в університеті

У коментарі Суспільному Геруш визнав, що в університеті є корупція – щоб її подолати, планує впроваджувати прозоре оцінювання навчання, зокрема тестовий та комп'ютерний контроль. Також анкетувати студентів щодо кожної дисципліни.

"Вже запровадили об'єктивний клінічний іспит з чек-листами, де відмічають виконані та невиконані навички. Хочу відновити зворотний зв'язок зі студентами через анкетування з кожної дисципліни по завершенню кожного курсу", – пояснює Геруш.

Крім цього, планує регулярно зустрічатися зі студентським самоврядуванням, щоб про корупційні ризики інформували також й студенти.

"Треба мати інформацію про те, що, як і чому. В суспільстві немає хабарів там, де ніхто не провокує та ніхто не бере. Якщо ми навчимо доброчесності обидві сторони, то думаю, зможемо це реалізувати".

Подвійні дипломи

Одним з пунктів передвиборчої програми Геруша була видача подвійних дипломів у БДМУ. За словами переможця виборів, це питання не найближчої перспективи.

"Щоб видати подвійний диплом, потрібно зарахувати студентів на право подвійного диплома. Термін навчання на основних спеціальностях п'ять-шість років, тобто це мінімум такий термін. Але спершу потрібно підписати й узгодити програми, щоб можна було перейти на цю видачу, а також набрати студентів", – пояснює Геруш.

Університетська лікарня

У передвиборчих планах Геруша були створення університетської лікарні, а також облаштування у тренінговому центрі симуляційної медицини кімнат імерсивної, віртуальної та доповненої реальності. Модернізувати центр чоловік планує за грантові гроші тоді, як для побудови лікарні потрібна підтримка з державного бюджету.

"В багатьох європейських країнах університетська лікарня – великий структурний заклад, який працює на коопераційній моделі, тобто фінансується з державного бюджету та частково коштом інших надходжень. Ми готові втілювати цей проєкт, але дане питання має вирішуватися на рівні держави", – розповідає Геруш.

Виділення працівникам землі під будівництво житла

За словами Геруша, частина співробітників вишу живуть у гуртожитку, також молоді викладачі не можуть купити собі житло. Тому одним з пунктом передвиборчої програми вказав, що планує звертатися до місцевої влади, щоб співробітниками виділяли землю для будівництва житла.

"Людям треба допомагати, зокрема й з житловою проблемою. На жаль, ми зараз не можемо купити те чи інше житло для співробітника, але можемо просити міську раду [щодо виділення землі]. Спільними зусиллями реалізовувати це питання".

Зменшення плати за оренду приміщень

Наразі БДМУ орендує деякі приміщення для проведення навчання у міської та обласної рад. Геруш каже, плата за оренду для закладу має бути "символічною".

"Будемо працювати з депутатами та міським головою, обласною радою. Вважаю, що орендна плата має бути символічною, враховуючи, що наш викладацький склад надає медичні послуги для городян та жителів області. Це треба враховувати при розрахунку орендної плати", – каже Геруш.

Рейтинги закладу

Згідно з передвиборчою програмою, Ігор Геруш на посаді ректора БДМУ планує покращити позиції університету в авторитетних вітчизняних та міжнародних рейтингах. На питання, як планує це зробити, відповів, що його цікавить питання якості освіти, а рейтинги – питання відносне.

"Європейські рейтинги будуються на основі наукової складової. Ми себе позиціонуємо як освітній заклад, тому мене цікавить, щоб тут викладачам було комфортно працювати, а студентам вчитися. Щоб ми гордилися якістю освіти наших випускників", – каже Геруш.

Оптимізація кадрів та залучення грошей до бюджету

Останніми роками БДМУ розвивався завдяки вступу іноземних студентів, а через війну ці можливості зменшилися, розповіла у коментарі Суспільному доцентка кафедри медицини катастроф та військової медицини Яна Іванушко.

За словами Геруша, університет має залишок грошей, які заробили у попередні роки. Водночас визнає, що ситуація в державі вплинула на фінанси університету, тому можливо доведеться оптимізувати кадровий склад вишу.

"Моя основна мета – максимально зберегти професорсько-викладацький склад. Але ми також повинні враховувати реальне навчальне навантаження та реальну кількість студентів в аудиторії. Можливо прийдеться десь скорочувати, але будемо шукати й інші способи", – ділиться Геруш.

Додаткові гроші до бюджету вишу Геруш планує залучити завдяки участі у грантових проєктах. Каже, торік виш виграв п'ять грантів.

"Це ті гроші, які можуть піти на розвиток матеріально-технічної бази, навчання персоналу та підвищення рівня іміджу вишу, щоб ми були відомі не лише в Україні, але і європейські партнери хотіли з нами співпрацювати".

Суспільне розповідало у відео, що про вибори ректора кажуть викладачі та студенти:

Що відомо про вибори ректора БДМУ:

  • Другий тур виборів ректор БДМУ відбувся 19 травня. У ньому за посаду ректора університету змагалися двоє кандидатів – Ігор Геруш та Оксана Андрієць.
  • За Ігора Геруша проголосували 502 виборці, це 70% від явки. За його опонентку Оксану Андрієць проголосувало 168 людей, це 23,5%. Загалом участь у виборах взяло 714 людей, 40 бюлетенів були "проти всіх", ще 4 визнали недійсними.
  • Перший тур виборів ректора БДМУ відбувся 12 травня. Тоді жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки, відтак не міг бути переможцем.
  • У першому турі 12 травня Геруш набрав майже 45%. Аби другого туру не було, кандидат мав набрати понад 50% голосів виборців. За Андрієць проголосували 22%.
  • Ректора Буковинського медичного університету обирають раз на п'ять років.
  • Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".
  • У другому турі за кандидата Віталія Максим'юка проголосували 255, за його опонентку Оксану Андрієць — 182. Жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки. Проти усіх проголосував 331 виборець.
  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок