У Чернівцях завершилося голосування на виборах ректора БДМУ: яка явка та коли результати

У Чернівцях завершилося голосування на виборах ректора БДМУ: яка явка та коли результати

У Чернівцях завершилося голосування на виборах ректора БДМУ: яка явка та коли результати
. Голосування на виборах ректора БДМУ. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях завершилося голосування на виборах ректора Буковинського державного медичного університету. Голосувати прийшли майже 90% виборців з понад 800 людей, які були у списку. Комісія підраховує голоси.

Про це у коментарі Суспільному сказав голова виборчої комісії університету Олександр Буряк.

Результати виборів будуть відомі за три-чотири години після завершення голосування, каже Буряк. Комісія підрахує голоси та складе протокол.

Як обиратимуть переможця?

Переможе кандидат, який отримає понад 50% голосів виборців, які прийшли голосувати. Якщо за жодного кандидата не проголосує стільки людей, вибори вважатимуть такими, що не відбулися. Тоді Міністерство охорони здоров'я має оголосити новий конкурс на посаду ректора вишу.

Що відомо про кандидатів

За посаду ректора БДМУ змагаються двоє кандидатів, які у першому турі набрали найбільшу кількість голосів – Ігор Геруш та Оксана Андрієць. За Геруша проголосували майже 45% виборців – 326 людей. За його опонентку Оксану Андрієць проголосували 163 людини – це 22% виборців.

  • Оксана Андрієць — працювала завідувачкою кафедри акушерства і гінекології. Закінчила Чернівецький медичний інститут. З 2014 по 2019 рік очолювала департамент охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації. З жовтня 2021 року виконує обов'язки ректора за призначенням МОЗ.
  • Ігор Геруш — з 2011 року працює проректором з науково-педагогічної роботи університету. Закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.

Що відомо про вибори ректора БДМУ:

  • Перший тур виборів ректора БДМУ відбувся 12 травня. Тоді жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки, відтак не міг бути переможцем.
  • Ректора Буковинського медичного університету обирають раз на п'ять років.
  • Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".
  • У другому турі за кандидата Віталія Максим'юка проголосували 255, за його опонентку Оксану Андрієць — 182. Жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки. Проти усіх проголосував 331 виборець.
  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок