Стали відомі результати виборів ректора БДМУ: хто переміг

Стали відомі результати виборів ректора БДМУ: хто переміг

Стали відомі результати виборів ректора БДМУ: хто переміг
. Кандидат на посаду ректора БДМУ Ігор Геруш. Джерело: БДМУ

На виборах ректора БДМУ переміг Ігор Геруш. Він набрав понад 50% голосів виборців, які прийшли на голосування.

Про це передає кореспондентка Суспільного з виборчої дільниці.

За Геруша проголосували 502 виборці, це 70% від явки. За його опонентку Оксану Андрієць проголосувало 168 людей, це 23,5%. Загалом участь у виборах взяло 714 людей, 40 бюлетенів були "проти всіх", ще 4 визнали недійсними.

Що відомо про Ігоря Геруша:

Ігор Геруш з 2011 року працює проректором з науково-педагогічної роботи університету. Закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.

Раніше у коментарі Суспільному Геруш розповів, що подався на посаду, бо хоче покращити роботу медуніверситету – зробити його провідним закладом науки та медичної освіти не лише в межах Буковини, але й України.

"Я хочу зберегти колектив, дати змогу розвивати заклад та досягати успіхів. В нас мудрий колектив та професорсько-викладацький склад, студентство – впевнений, вони оберуть керівника, з яким хочуть працювати впродовж наступних п'яти років", – каже Геруш.

Коли призначать ректора

Після завершення другого туру виборів до міністерства охорони здоров’я передають протокол засідання виборчої комісії, каже голова виборчої комісії університету Олександр Буряк.

За процедурою, Міністерство охорони здоров'я укладає контракт з обраним ректором впродовж місяця з дати виборів. Відтак видає наказ про призначення на посаду ректора БДМУ. Строк контракту — п'ять років.

Про що передвиборча програма Геруша:

Згідно з передвиборчою програмою, Ігор Геруш на посаді ректора БДМУ планує покращити позиції університету в авторитетних вітчизняних та міжнародних рейтингах.

Залучати співробітників та студентів закладу до обговорення проєктів "Бюджету ініціатив" та реалізовувати проєкти, які обрали рейтинговим голосуванням. Геруш планує забезпечити міжнародне визнання дипломів БДМУ та втілити видачу подвійних дипломів.

Створити університетську лікарню та облаштувати кімнати імерсивної, віртуальної та доповненої реальності у тренінговому центрі симуляційної медицини. Також Геруш пропонує створити освітньо-науковий центр у форматі опенспейсу як місце для коворкінгу.

Серед планів Геруша, які він озвучив на онлайн-зустрічі з кандидатами 10 травня, також перехід до більш практичної системи оцінювання студентів — планує давати на вирішення ситуаційні задачі та стимуляційні завдання правильної постановки діагнозу, опитування пацієнтів тощо.

Що відомо про вибори ректора БДМУ:

  • Перший тур виборів ректора БДМУ відбувся 12 травня. Тоді жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки, відтак не міг бути переможцем.
  • У першому турі 12 травня Геруш набрав майже 45%. Аби другого туру не було, кандидат мав набрати понад 50% голосів виборців. За Андрієць проголосували 22%.
  • Ректора Буковинського медичного університету обирають раз на п'ять років.
  • Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".
  • У другому турі за кандидата Віталія Максим'юка проголосували 255, за його опонентку Оксану Андрієць — 182. Жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки. Проти усіх проголосував 331 виборець.
  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок