Віртуальна реальність та філії за кордоном: про що пишуть у передвиборчих програмах кандидати на посаду ректора БДМУ

Віртуальна реальність та філії за кордоном: про що пишуть у передвиборчих програмах кандидати на посаду ректора БДМУ

Віртуальна реальність та філії за кордоном: про що пишуть у передвиборчих програмах кандидати на посаду ректора БДМУ
. Буковинський медуніверситет. Фото: Суспільне Чернівці

Кандидати на посаду ректора Буковинського державного медичного університету у разі перемоги на виборах обіцяють шукати додаткові джерела фінансування закладу, покращувати умови проживання у гуртожитках, залучати більше іноземних студентів та створювати закордонні філії.

Крім цього, планують організувати університетську клініку, облаштувати навчальні лабораторії, а також впроваджувати технології віртуальної реальності та штучного інтелекту. Водночас жоден з кандидатів конкретно не пояснив, як саме буде втілювати ці плани, скільки грошей на це потрібно та звідки їх братимуть. Суспільне Чернівці проаналізувало передвиборні програми кандидатів та зібрало їхні основні плани на посаді ректора.

Що обіцяють зробити кандидати на посаді ректора?

На посаду ректора БДМУ є чотири кандидати – Оксана Андрієць, Олександр Іващук, Ігор Геруш та Ігор Шкробанець.

Передвиборча програма Оксани Андрієць

На посаді ректора БДМУ Оксана Андрієць планує створити філії університету за кордоном та збільшити кількість країн, з яких до закладу можуть вступати студенти, йдеться у її передвиборчій програмі.

Також планує створення спілок іноземних випускників БДМУ в країнах, де вони проживають чи працюють, щоб підтримати імідж закладу та рекламувати його за кордоном.

Кандидатка на посаду ректора БДМУ Оксана Андрієць
Кандидатка на посаду ректора БДМУ Оксана Андрієць. Джерело: facebook/Оксана Андрієць

Крім цього, впроваджувати елементи віртуального навчання, покращувати умови проживання в гуртожитку, а за можливості – будівництво нового кампусу. Створення благодійного фонду подолання наслідків Covid-19 та важких захворювань, які виникли внаслідок воєнних дій.

На базі закладу Андрієць планує створити Університетську лікарню та у співпраці з органами місцевої влади організувати спільні науково-практичні центри у медзакладах області.

Також фінансово підтримувати вчених та молодих науковців університету за наукові досягнення: розробки та винаходи, міжнародні публікації та участь у міжнародних наукових форумах.

Визначити "брендові" наукові та лікувальні напрями БДМУ, щоб робити їх впізнаваними за кордоном та залучати нових абітурієнтів та пацієнтів.

Читайте також: У Чернівцях обиратимуть ректора БДМУ: що відомо про кандидатів

Передвиборча програма Олександра Іващука

У разі перемоги на виборах ректора Олександр Іващук планує отримати для БДМУ статус національного університету. Згідно з його передвиборною програмою, Іващук вважає, що для забезпечення фінансової стабільності закладу, слід планувати доходи та видатки довгостроково – щонайменше на три роки. Також проводити закупівлі виключно через електронну систему.

Іващук планує викупити майно, яке наразі заклад орендує. Розширити співпрацю з приватними клініками, поки заклад не створить власну.

Кандидат на посаду ректора БДМУ Олександр Іващук
Кандитатка на посаду ректора БДМУ Олександр Іващук. Джерело: БДМУ

Крім цього, Іващук планує не менше 0,3% зарплатного фонду, які отримує профспілка, спрямовувати на культурну, фізкультурну та оздоровчу роботу.

Створення лабораторії "штучного інтелекту" та його впровадження в процес оцінювання студентів. Також планує розробку додатка для студента на смартфоні, де буде інформація про його успішність, пропуск до корпусів закладу, залікова книжка.

Побудова нового кампусу стоматологічного факультету та розширення корпусу на вулиці Богомольця, 2 – там, за програмою Іващука, можуть збудувати спортивно-оздоровчий комплекс з басейном.

Іващук також планує відкриття філій університету за кордоном, а також розширення співпраці з іноземними університетами для отримання подвійного диплома. Також він хоче збільшити фінансування навчально-наукової лабораторії з держбюджету та залучати гроші, які отримують від обстежень пацієнтів консультантами БДМУ.

У лікувальному напрямку, Іващук планує створити університетську клініку у корпусі на Південно-Кільцевій, 8А. У програмі також йдеться про покращення умов у гуртожитку, а також заснування фонду підтримки студентів – це передбачає виплати успішним студентам до п'яти щорічних стипендій на навчання та до 15 стипендій для оплати проживання у гуртожитку.

Передвиборча програма Ігоря Геруша

Згідно з передвиборчою програмою, Ігор Геруш на посаді ректора БДМУ планує покращити позиції університету в авторитетних вітчизняних та міжнародних рейтингах.

Залучати співробітників та студентів закладу до обговорення проєктів "Бюджету ініціатив" та реалізовувати проєкти, які обрали рейтинговим голосуванням. Геруш планує забезпечити міжнародне визнання дипломів БДМУ та втілити видачу подвійних дипломів.

Створити університетську лікарню та облаштувати кімнати імерсивної, віртуальної та доповненої реальності у тренінговому центрі симуляційної медицини. Також Геруш пропонує створити освітньо-науковий центр у форматі опенспейсу як місце для коворкінгу.

Кандидат на посаду ректора БДМУ у Чернівцях Ігор Геруш
Кандидат на посаду ректора БДМУ Ігор Геруш. Джерело: БДМУ

Крім цього, у програмі йдеться про рейтингове преміювання педагогів, а також премії за досягнення та до професійних та державних свят. Здійснювати безплатне навчання працівників закладу, а також звертатися до місцевої влади щодо виділення співробітникам землі під будівництво житла.

Також Геруш планує створити відділ фандрайзингу для пошуку грошей на розвитку університету, а також зробити будівлю закладу доступною для людей з інвалідністю.

Передвиборча програма Ігоря Шкробанця

На посаді ректора БДМУ Ігор Шкробанець планує покращити співпрацю закладу з Міністерством охорони здоров'я, Національною академією медичних наук та НСЗУ, йдеться у його передвиборчій програмі. Також він планує співпрацювати з університетами в ЄС, США, Канаді та Індії.

Крім цього, хоче урізноманітнити освітні програми університету, щоб вони відповідали потребам післявоєнної України та розвивати цільову підготовку медиків згідно з потребами звільнених регіонів.

Кандидат на посаду ректора БДМУ у Чернівцях Ігор Шкробанець
Депутат від фракції "За майбутнє" Ігор Шкробанець. wikipedia/Ігор Шкробанець

Також планує розвивати систему щорічної грантової підтримки досліджень молодих вчених на основі конкурсу. Збільшити кількість іноземних студентів завдяки співпраці з Міністерством іноземних справ та українцями за кордоном.

Згідно з програмою, Шкробанець планує створення університетської системи медобслуговування персоналу та членів їх сімей, а також студентів. Він теж згадує про створення університетської лікарні, закордонних філій закладу, а також навчального підприємства лабораторної діагностики.

Вибори ректора Буковинського державного медичного університету відбудуться 12 травня.

Що відомо про кандидатів

Оксана Андрієць — працювала завідувачкою кафедри акушерства і гінекології. Закінчила Чернівецький медичний інститут. З 2014 по 2019 рік очолювала департамент охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації. З жовтня 2021 року виконує обов'язки ректора за призначенням МОЗ.

Ігор Шкробанець – закінчив Чернівецький державний медичний інститут за спеціальністю „Лікар-педіатр”. З 2007 року по 2014 рік очолював управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Працював професором кафедри менеджменту охорони здоров'я медуніверситету імені Богомольця. Очолює лікувально-організаційне управління Національної академії медичних наук України. На місцевих виборах 2020 року був обраний депутатом до облради від політичної партії "За майбутнє". На декількох виборах балотувався до обласної та Верховної Ради від "Партії регіонів".

Ігор Геруш — з 2011 року працює проректором з науково-педагогічної роботи університету. Закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.

Олександр Іващук — був проректором з наукової роботи та міжнародних зв'язків університету. Також був професором кафедри хірургії та урології, а також завідувачем кафедри онкології та радіології. Працював лікарем хірургом.

Що відомо про вибори ректора БДМУ:

  • Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".
  • У другому турі за кандидата Віталія Максим'юка проголосували 255, за його опонентку Оксану Андрієць — 182. Жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки. Проти усіх проголосував 331 виборець.
  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.

Читати також

"Проти всіх — найпростіший варіант". Що в Буковинському медуніверситеті кажуть про вибори ректора

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок