Видання "Наші гроші Львів" опублікувало матеріал про те, як десятки тисяч нібито фіктивних студентів уникають мобілізаціїНаразі статус студента гарантує відстрочку від мобілізації . Серед закладів, де зросла кількість чоловіків-студентів, — Чернівецький торговельно-економічний інститут. За даними видання, кількість контрактників першого року навчання порівняно з минулим роком збільшилась у понад десять разів.
В інституті не погоджуються, що наплив студентів трапився через ухилення від мобілізації. Кажуть, що серед спеціальностей є управління та адміністрування — спеціалізації, які потрібні для займання керівних посад. Також є потрібні на ринку праці спеціальності, повідомила Суспільному заступниця директора з навчально-педагогічної роботи Ірина Лошенюк.
За її словами, під час вступної кампанії найбільш популярними були спеціальності, на які є попит на ринку праці — "Готельно-ресторанна справа", "Менеджмент" та "Харчові технології".
"Є різні студенти — хтось здобуває ступінь магістра, є такі, котрі отримують другу вищу освіту. Ми майже заповнили ліцензований обсяг на магістратурі. Є у нас студенти від 21 року до 55-56 років", — каже Ірина Лошенюк.
За даними "Наших грошей", у 2022 році до інституту вступили понад 850 чоловіків, тоді як попередніми роками — вдесятеро менше. Також під час вступу 2022 року серед першокурсників платної форми навчання був 91% чоловіків.
"Зрозуміло, що війна внесла свої корективи. Я ніколи не розглядаю, що люди це роблять навмисно — вони теж хочуть бути корисними державі. І вони вчаться, багато хто вдома, продовжують на магістерській програмі. Зараз вони під впливом обставин прийняли таке рішення продовжувати навчання", — каже Ірина Лошенюк.
За її словами, серед студентів є люди, які підвищують кваліфікацію та опановують іншу спеціальність, бо це потрібно для роботи. Зокрема це стосується працівників освіти та медицини, котрим для зайняття керівної посади необхідно мати освіту в галузі управління та адміністрування.
"Ми набрали п'ять груп студентів старше 45 років, які підвищують кваліфікацію. Це ті, хто має стаж роботи не менше 10 чи 15 років. Ці люди отримують ваучер на навчання від центру зайнятості", — каже Лошенюк.
Ліцензований обсяг під час вступної кампанії не збільшували, каже Ірина Лошенюк. Для здобувачів ступеня магістра в інституті проводять заняття ввечері на 7-8 парах, також вони можуть вчитися дистанційно. Відвідуваність занять висока, каже заступниця директора.
До пандемії коронавірусу в інституті навчалися шість-сім тисяч студентів.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].