З червня на деяких автобусних маршрутах Чернівців не буде обмежень кількості пільговиків: кого це стосується

З червня на деяких автобусних маршрутах Чернівців не буде обмежень кількості пільговиків: кого це стосується

З червня на деяких автобусних маршрутах Чернівців не буде обмежень кількості пільговиків: кого це стосується
. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

У Чернівцях з червня на чотирьох комунальних автобусних маршрутах усі пільговики, які мають транспортну картку, зможуть їздити безплатно. Раніше без оплати перевозили 30% від кількості місць для сидіння.

Про це у коментарі Суспільному повідомила керівниця відділу автоматизації та інформаційних технологій тролейбусного управління Ксенія Гунчак.

Обмежень за кількістю пільговиків не буде на маршрутах №9, №8, №6 та №15. Водночас пільговики, які не матимуть транспортну карту, повинні будуть сплатити повну вартість проїзду.

Раніше згідно з рішенням виконкому безоплатний проїзд на цих пільгових маршрутах був для приблизно шестеро пасажирів — третини пільговиків від кількості місць для сидіння. Інших водії просили оплатити проїзд.

"Наразі працюємо над тим, щоб усі комунальні автобуси міста стали пільговими. Сподіваємося, що до кінця року депутати проголосують за такий проєкт рішення на сесії", – каже Гунчак.

Хто та як може отримати транспортну картку?

Транспортними картками наразі користуються жителі Чернівців, Коровії та Чорнівки, які входять до Чернівецької громади. Також її можуть отримати пільговики з інших громад. які працюють у Чернівцях. Для цього вони мають надати довідку з місця роботи.

Крім цього, якщо пільговик зареєстрований в іншій громаді, однак постійно проживає у Чернівцях, він може звернутися до компанії, яка обслуговує будинок, та скласти акт про своє фактичне проживання у ньому.

Щоб отримати картку, потрібно надати паспорт чи свідоцтво про народження, код платника податків, пільгове чи пенсійне посвідчення. Ці документи потрібно принести до ЦНАПу на вулиці Героїв Майдану, 7 або зареєструватися на отримання картки на онлайн-формі.

Інші громади можуть укласти угоду з Чернівецькою міськрадою на виготовлення карток, щоб їхні пільговики могли їздити в комунальному транспорті Чернівців безплатно.

Для цього вони мають погодити на сесії, скільки грошей можуть виділити на відшкодування проїзду пільговиків. Раніше у коментарі Суспільному керівник ЧТУ Петро Лисак розповів, що попередньо укласти такі угоди планували Клішковецька, Острицька та Горішньошеровецька громади.

Що відомо

  • З 1 червня у тролейбусах Чернівців не можна буде оплатити проїзд готівкою. Також водії не видаватимуть паперовий квиток. Оплатити проїзд можна буде банківською або транспортною картками. Також можна придбати разовий проїзний.
  • Коли картки отримає 80-90% пільговиків, тоді зможуть ухвалювати рішення про перехід на електронний квиток у громадському транспорті міста, повідомив Клічук.
  • У жовтні 2022 року Чернівецьке тролейбусне управління уклало договір на закупівлю 120 тисяч транспортних карток для оплати за проїзд в тролейбусах та комунальних автобусах.
  • У лютому почали продавали загальні картки, які вартують 200 гривень та поповнені на 17 поїздок. Перелік точок продажу карток оприлюднили на сторінці ЧТУ.
  • Повністю перейти на е-квиток у Чернівцях планували в лютому, згодом перехід відтермінували до 1 березня. На пресконференції 5 квітня міський голова Роман Клічук повідомив, що електронний квиток не запровадили вчасно через затримку в постачанні карток.

Читати також

У тролейбусах Чернівців з червня планують перейти на безготівкову оплату

У Чернівцях почали продавати транспортні картки: скільки коштують та де купити

Транспортні картки у Чернівцях: як формували ціну та скільки отримують точки продажу

Як пільговикам з інших громад отримати транспортну картку Чернівців для безоплатного проїзду: пояснення

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок