Кінотеатр "Чернівці" об'єднали з кіномистецьким центром імені Миколайчука

Кінотеатр "Чернівці" об'єднали з кіномистецьким центром імені Миколайчука

Кінотеатр "Чернівці" об'єднали з кіномистецьким центром імені Миколайчука
. Фото: Локальна історія

Кінотеатр "Чернівці" об'єднали з кіномистецьким центром імені Миколайчука. Таке рішення прийняли на сесії міськради. "За" проголосували 23 депутатів.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Чернівці із сесійної зали.

Проєкт рішення зареєструвало управління культури. Керівниця управління Юлія Сафтенко каже, що об'єднання потрібне, аби зберегти у кінотеатрі заклад культури.

Що змінить об'єднання

У кінотеатрі "Чернівці" припинили показувати фільми через початок повномасштабної війни. До пандемії коронавірусу кінотеатр був прибутковим, зараз — потребує дотацій. Кінотеатр "Чернівці" був окремим комунальним підприємством. За словами начальниці управління культури Чернівців Юлії Сафтенко, залишити кінотеатр працювати як окрему юридичну структуру не є ефективно.

Сафтенко каже, що в приміщенні кінотеатру потрібно зробити ремонт. Для цього шукають спонсорів. Центр Миколайчука як комунальна установа має більше можливостей, щоб писати грантові проєкти й отримувати фінансування.

Приміщення кінотеатру "Чернівці" планують переформатувати на кіноконцертну залу — окрім фільмів, проводити заходи.

Водночас у центрі Миколайчука організовують культурні події. Зокрема, цьогоріч планують провести фестиваль "Миколайчук Open" у міжнародному форматі. За словами директорки центру Тетяни Д'яченко, це дасть змогу знайти партнерів, які допомагатимуть закладу фінансово, щоб привозити сюди свої фільми.

Після об'єднання обидва підприємства будуть працювати як бюджетна установа — отримувати гроші з міського бюджету, а також заробляти за платні послуги, розповіла на пресконференції 21 квітня начальниця міського управління освіти Юлія Сафтенко.

Що відомо

  • Раніше у коментарі Суспільному, колишній директор кінотеатру "Чернівці" Руслан Зварун розповів, що не вважає об'єднання вдалою ідеєю. Каже, всі однозальні кінотеатри збиткові, а якщо відремонтувати кінотеатр "Чернівці" та зробити там три зали, він може відновити роботу як незалежна одиниця. Також Зварун вважає, що кіноцентр в будівлі кінотеатру не буде прибутковим, бо на культурних подіях заробляти немає можливості. Тому установа потребуватиме дотацій.

Автор відео: Денис Білоус

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок