Що зміниться після об'єднання кінотеатру "Чернівці" та центру Миколайчука

Що зміниться після об'єднання кінотеатру "Чернівці" та центру Миколайчука

Що зміниться після об'єднання кінотеатру "Чернівці" та центру Миколайчука
Суспільне Чернівці

Кінотеатр "Чернівці" планують приєднати до культурно-мистецького центру імені Миколайчука, аби зберегти кінотеатр як заклад культури. До пандемії коронавірусу кінотеатр був прибутковим. Останні півтора року його дотують з міського бюджету та кілька місяців не проводять покази, бо ліцензія втратила чинність.

Після об'єднання приміщення планують відремонтувати, опісля — обирати напрями роботи. Суспільне Чернівці розповідає, для чого хочуть об'єднати два заклади.

Зараз кінотеатр "Чернівці" є окремим комунальним підприємством. За словами начальниці управління культури Чернівців Юлії Сафтенко, залишити кінотеатр працювати як окрему юридичну структуру не є ефективно.

"Відновити ліцензію на показ фільмів — це відносно невеликі гроші. Але чи захоче людина витратити 100 гривень і піти у захаращений кінотеатр “Чернівці” — не осучаснений, без ремонтів? Чи заплатити 150 гривень і піти поруч в приватний кінотеатр, де все сучасно. Тобто проблема не у ліцензії, а в тому, як кінотеатр має функціонувати. Як зробити його конкурентним, коли війна і потрібно багато грошей?" — говорить Сафтенко.

Сафтенко говорить, зараз працюють у напрямку пошуку спонсорів, бо залу треба оновлювати. Центр Миколайчука, до якого планують приєднати кінотеатр, як комунальна установа має більше можливостей, щоб писати грантові проєкти й отримувати фінансування.

Приміщення кінотеатру "Чернівці" планують переформатувати на кіноконцертну залу — окрім фільмів, проводити заходи.

Водночас у центрі Миколайчука організовують культурні події. Зокрема, цьогоріч планують провести фестиваль "Миколайчук Open" у міжнародному форматі. За словами директорки центру Тетяни Д'яченко, це дасть змогу знайти партнерів, які допомагатимуть закладу фінансово, щоб привозити сюди свої фільми.

"Так зможемо в кінотеатрі "Чернівці" покращити апаратуру, осучаснити будівлю та привести до ладу вбиральню. Самостійно підприємство не могло це зробити".

Після об'єднання, за словами Д'яченко, центр матиме більше можливостей, щоб залучати грантові гроші.

Кінотеатр "Чернівці" та центр Миколайчука мають різну форму власності — це впливає на їхнє фінансування. Кінотеатр – комунальна установа, яка має самостійно заробляти гроші на свій розвиток. А кіноцентр фінансують з міського бюджету як бюджетну установу. Також він заробляє гроші, бо надає платні послуги. Центр Миколайчука – прибутковий, каже Д'яченко. Хоча центр осучаснений, багато грошей витрачають на його утримання.

Після об'єднання обидва підприємства будуть працювати як бюджетна установа — отримувати гроші з міського бюджету, а також заробляти за платні послуги, розповіла на пресконференції 21 квітня начальниця міського управління освіти Юлія Сафтенко.

Раніше у коментарі Суспільному, колишній директор кінотеатру "Чернівці" Руслан Зварун розповів, що не вважає об'єднання вдалою ідеєю. Каже, всі однозальні кінотеатри збиткові, а якщо відремонтувати кінотеатр "Чернівці" та зробити там три зали, він може відновити роботу як незалежна одиниця. Також Зварун вважає, що кіноцентр в будівлі кінотеатру не буде прибутковим, бо на культурних подіях заробляти немає можливості. Тому установа потребуватиме дотацій.

За словами Д'яченко, прокатні компанії вимагають якісних показів фільмів. Багато продюсерських центрів не дає у прокат фільм, якщо паспорт кінотеатру не відповідає вимогам.

"Центр Миколайчука наразі має обладнання, яке є на другому місці в Україні. Ми на рівні з київським кінотеатром "Жовтень". Це дає змогу привозити до Чернівців кіно, яке показують не у всіх кінотеатрах", – розповідає директорка центру Д'яченко.

Проєкт рішення про об'єднання кінотеатру та центру Миколайчука розглядатимуть на сесії міськради 27 квітня.

Раніше Суспільне розповідало у відео, що відомо про об'єднання двох закладів:

Автор відео: Денис Білоус

Читати також

Кінотеатр “Чернівці” планують приєднати до центру імені Миколайчука: що з ним буде

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Вибір редакції

На початок