Колишні голови села та підприємці. Що відомо про кандидатів на старост Чернівецької громади

Колишні голови села та підприємці. Що відомо про кандидатів на старост Чернівецької громади

Колишні голови села та підприємці. Що відомо про кандидатів на старост Чернівецької громади
. Суспільне Чернівці

У Чернівецькій громаді шестеро людей претендують на те, щоб стати старостами у селах. За їхні кандидатури голосуватимуть місцеві жителі.

Про це йдеться у розпорядженні міського голови Чернівців.

Троє людей претендують на посаду старости Чорнівки. Село розташоване за 20 кілометрів від центру Чернівців. Поруч з ним є полігон, куди звозять сміття з усієї громади.

Георгій Ботабув сільським головою Чорнівки до включення села у Чернівецьку громаду. Балотувався як самовисуванець. Виступав за приєднання села до міста. У 2019 році жителі села перекривали дорогу до сміттєзвалища, таким чином вимагали, щоб депутати проголосували за приєднання Чорнівки до Чернівців.

Бота неодноразово відвідував сесії міськради, де просив приєднати село, а також йшов на зустріч до голови ОДА, щоб село об'єднали з Чернівцями за перспективним планом. Втім село стало частиною Чернівецької громади згідно з новим районуванням, а не голосуванням депутатів.

На посаду старост Чернівецької громади
Кандидат Георгій Бота. molbuk.ua

Бота написав три книги. У них йдеться про Чорнівку та його жителів.

В декларації за 2021 рік вказано, що він володіє шістьма земельними ділянками у селі, автомобілем 1995 року випуску та будинком. За рік на посаді заробив понад 180 тисяч гривень. Заощаджень не має.

Володимир Гнесь підприємець, який займається торгівлею овочів та фруктів. Живе у Чорнівці.

Іван Дробот — приватний підприємець з Чорнівки. У 2019 році встановив у селі контейнери для сортування сміття. На минулих виборах Дробот балотувався від "Народного контролю". Набрав 177 голосів та мав пройти у раду, однак відмовився від мандату.

24 листопада ініціативна група з Чорнівки зібрала на його підтримку понад 700 голосів. На сесії 25 листопада приблизно 20 жителів села просили висунути його кандидатуру на голосування у раді. Цього не зробили, бо голоси потрібно збирати після розпорядження міського голови.

На посаду старост Чернівецької громади
Кандидат Іван Дробот. Facebook/Іван Дробот

На посаду старости Коровії теж претендують троє кандидатів. Раніше жителі хотіли утворити громаду лише зі свого села й розвиватись самостійно. Згодом на зборах проголосували, аби доєднатися до Волоківської громади, втім це зробити не вдалось. Натомість їх приєднали до громади Чернівців за новим районуванням.

Іван Булезюк — підприємець та колишній депутат Коровійської сільради. Був самовисуванцем. Володіє будинком та чотирма земельними ділянками. Задекларував лише доходи дружини та сина. Не має заощаджень.

Юрій Продан — колишній голова села. Підтримував жителів, які не хотіли доєднуватись до Чернівецької громади. Коли він очолював Коровію, сільрада оскаржувала у суді постанову про проведення виборів до громад. Вимагали дозволити їм обрати сільського голову та депутатів, а не голосувати за кандидатів до Чернівецької громади.

На посаду старост Чернівецької громади
Кандидат на посаду старости Юрій Продан. promin.cv.ua

Продан був самовисуванцем у нардепи на 203-му окрузі. У 2020 році балотувався до Чернівецької міської ради від "Рідного міста". Не став депутатом.

Має у власності машину 2012 року випуску. Задекларував 330 тисяч гривень зарплати за рік. Має 470 тисяч гривень заощаджень.

Також кандидаткою на старосту села є Віолета Савчук-Заїка. За останні роки вона не балотувалась в депутати й не введе підприємницьку діяльність. У реєстрах та соцмережах інформації про неї немає.

Підписи за кандидатів збиратимуть з 26 листопада до 2 грудня. Опісля претендентів, які наберуть найбільше голосів, винесуть на голосування в міській раді. Їхні кандидатури мають підтримати депутати.

Читайте також

"Ми тут ніби без господаря". Як у селах Чернівецької громади живуть без старост

На початок