Колишня директорка "Гетьманської столиці" очолила "Чернігів стародавній"

Колишня директорка "Гетьманської столиці" очолила "Чернігів стародавній"

Наталія Реброва на фоні заповідника "Чернігів стародавній" 20 травня 2024 року
Наталія Реброва на фоні заповідника "Чернігів стародавній". Суспільне Чернігів/Чернігів стародавній

Новим генеральним директором Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" стала Наталія Реброва. 20 травня її у Чернігові представив колективу т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Про це йдеться на офіційному сайті заповідника.

Наталія Реброва змінила на посаді Андрія Лісового, який очолював "Чернігів стародавній" з квітня 2023 року та звільнився у квітні 2024 року у зв'язку з виходом на пенсію.

Що відомо про Наталію Реброву

Наталія Реброва народилася 21 лютого 1971 року у місті Батурин Ніжинського району.

У 1993 році закінчила Чернігівський державний  педагогічний  інститут  імені  Т. Г. Шевченка. У 2021 році здобула науковий ступінь "кандидат історичних наук" в Національному  університеті "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка.

Після закінчення вишу у 1993 році Наталія Реброва працювала у Чернігові вихователем дитячого садочку №19, потім працювала вихователем групи продовженого дня у Батуринській середній школі.

З 1997 року Наталія Реброва почала працювати у заповіднику  "Гетьманська  столиця" у Батурині. Спочатку  науковим  співробітником, а з 2002  року була  призначена  на  посаду Генерального директора заповідника, на якій працювала до 15 травня 2024 року.

Згідно з інформацією з Фейсбук-сторінки Національного заповідника "Гетьманська столиця", його наразі очолює Тетяна Корбут.

Що відомо про "Чернігів стародавній"

Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" є одним із головних туристичних об’єктів Чернігівщини. До нього входять 26 пам’яток архітектури національного значення, а також три споруди та пам’ятники гетьману Івану Мазепі й князю Ігорю Чернігівському та Київському. З них: шість пам’яток домонгольського періоду, які на думку фахівців вважаються одними з найдавніших у Східній Європі.

Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" повернув із незаконного користування Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Московського патріархату) низку об’єктів на території Троїцько-Іллінського монастиря, які перебувають на балансі заповідника.

"Повернули із духовної окупації ще частину наших пам’яток національного значення, які є власністю держави й перебувають на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Мова про Троїцький собор XVII століття, дзвіниця Троїцького монастиря, Введенська церква, північно-східні келії, південні келії, південно-західні келії, будинок архієрея, в якому перебуває регентська школа", — розповідав Андрій Лісовий.

Окрім того, "Чернігів стародавній" повернув із користування УПЦ (МП) Іллінську браму, мури з брамами та баштами, а також ризницю Спасо-Преображенського собору на Валу, де проводили обряд хрещення.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок