Вдвічі зросли доходи і втричі зменшились витрати на благодійність: декларація депутатки міськради Марини Семененко

Вдвічі зросли доходи і втричі зменшились витрати на благодійність: декларація депутатки міськради Марини Семененко

Марина Семененко, гроші та декларація
Марина Семененко, гроші та декларація. ФОТО: Колаж Суспільне Чернігів

Майже вдвічі зросли доходи депутатки Чернігівської міськради та голови фракції "Європейська Солідарність" Марини Семененко (раніше Рейко, — ред.) за 2023 рік у порівнянні з 2022-м. Натомість на благодійність вона витратила втричі менше та набула права власності на квартиру у Славутичі.

Про це йдеться у її декларації за 2023 рік в єдиному державному реєстрі декларацій, яку депутатка подала 31 березня 2024 року.

Доходи та заощадження

Марина Семененко зареєструвала доходи на понад 14,6 мільйона гривень, в той час, як минулоріч вони складали менш як 8 мільйонів гривень.

Найбільше доходів, які вона отримала — це дивіденди з фірми "Кейрін": понад 8 мільйонів гривень, що на 5,5 мільйонів гривень більше у порівнянні з минулим роком.

Окрім того, додались відсотки від ТОВ "Трейд експо" — майже 900 тисяч гривень.

Водночас доходи від підприємницької діяльності залишились на рівні минулого року — понад 5,3 мільйона гривень.

В готівці депутатка тепер тримає на 150 000 доларів США менше, ніж торік, а саме: 85 тисяч доларів США. Натомість на одному з банківських рахунків Марини Семененко — плюс 7 мільйонів гривень. Загалом же на банківських рахунках депутатки — майже 11 мільйонів гривень та менш як 30 тисяч доларів США.

Благодійність, нова квартира і чоловік

Також в декларації Семененко вказала, що витратила 760 тисяч гривень на благодійну допомогу. Нагадаємо, у 2022 році такі витрати складали 2 649 670 гривень.

Серед нового, що з'явилося у декларації, — квартира у місті Славутич площею 29,6 м², права власності на яку депутатка набула у листопаді 2023 року. Як пізніше зазначила у коментарі Суспільному Семененко, квартиру вона отримала у спадок від батька, який помер у 2022 році.

А також Марина Семененко вказала у цій декларації чоловіка — Сергія Семененка, який за відкритими даними на Youcontrol, фігурує в 11-ти діючих компаніях, що займаються підприємницькою діяльністю. Зокрема є одним із засновників юридичних осіб, де його розмір внеску до статутного фонду складає: 4 мільйони гривень (ТОВ "Голівуд", м. Чернігів) та 16 мільйонів гривень (ТОВ "Смена", м. Київ).

Щоправда, дані про статки чоловіка у декларації депутатки відсутні.

На прохання Суспільного пояснити, чому такі дані вона не вказала та чи правильно ми зрозуміли, що її доходи зросли, а витрати на благодійність зменшились, Марина Семененко відповіла, що всі її кошти набуті законним шляхом та порадила редакції краще зайнятися "розслідуванням корупційних схем Чернігівської міської ради".

Нагадаємо, у власності Семененко є земельна ділянка у 8 020 м2 у Чернігові, дві квартири в Чернігові загальною площею 188,5 м2, дві дачі загальною площею 135,5 м2, нежитлове приміщення на 156,1 м2.

Також житловий будинок на 207,2 м2 та земельну ділянку у 618 м2 на Закарпатті, в місті Виноградів, які вона придбала після початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

Окремо в її декларації вказаний об'єкт незавершеного будівництва з літа 2019 року. Ймовірно, мова йде про будинок Марини Семененко, який будують біля виїзду з Чернігова навпроти Катерининської церкви.

Прикраси та картини

У власності Марини Семененко є колекції з 18 картин українського сучасного мистецтва, а також прикрас, зокрема кільце з діамантами, кільце з опалом та діамантами, набір з кільця та сережок з сапфірами, набір з кольє, кільця та сережок з перламутром та набір з кольє та сережок з рубінами.

Також депутатка задекларувала два апарати: Icoone laser для дермомасажу та I-Boost Booster для фізичних тренувань. Їхня загальна вартість сягає 630 тисяч гривень.

Автомобілі

Марина Семененко має два автомобілі Land Rover — Range Rover 2011 та 2021 року випуску. Їхня загальна вартість — 2 925 946 гривень.

Депутатка придбала ці автомобілі в серпні та листопаді 2022 року.

Фірми та компанії

Марина Семененко володіє корпоративними правами у трьох товариствах з обмеженою відповідальністю:

  • Українська компанія "Кейрін" (основний вид діяльності — надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна) — частка статутного капіталу 90%;
  • Українська компанія "Дайрін" (основний вид діяльності — надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна) — частка статутного капіталу 100%;
  • Швейцарська компанія Buddha Home — частка статутного капіталу 75%.

Семененко є кінцевим бенефіціаром всіх трьох вищезгаданих компаній.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок