"Гроші на ЗСУ": що вимагають учасники акції та як на це реагує міська влада у Чернігові

"Гроші на ЗСУ": що вимагають учасники акції та як на це реагує міська влада у Чернігові

Третину надходжень до бюджету Чернігова вимагають спрямувати на підтримку військових. Це одна з 23 вимог до міської ради, які висувають учасники акції "Гроші на ЗСУ", розповіла її учасниця Тетяна Опришко. Люди збираються під стінами міської ради щовівторка. Що вони вимагають та як на це реагує місцева влада — читайте далі.

19 березня керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств о 7:45 сходились до міської ради, а о 8:02 перед входом у будівлю почали збиратись учасники акції "Гроші на ЗСУ".

Вперше на цю акцію люди зібралися у жовтні, проводять її надворі, а до міськради не заходять, розповіла учасниця Ірина Жмур.

Гроші на ЗСУ в Чернігові, говорить учасниця акції Ірина Жмур
Ірина Жмур. Суспільне Чернігів
"Досить того, що ми тут. Я думаю, що представники якісь там є, ставляться питання, а з вікна всім видно, що люди тут є, тобто вони підтримують тих, хто всередині".

23 вимоги учасників акції

Одна з вимог учасників акції, щоб матеріальна підтримка ЗСУ стала пріоритетним напрямком місцевої влади.

Гроші на ЗСУ в Чернігові, говорить учасник акції Нікіта Стрелок
Нікіта Стрелок. Суспільне Чернігів
"Багато моїх друзів та знайомих зараз перебувають на фронті і я знаю, в яких умовах вони там перебувають. І коли я бачу, що хтось вішає медальки чи завдаються мільярдні збитки, мені стає в душі так ганебно, що я не можу це не висловлювати", — каже учасник акції Нікіта Стрелок.

Зі слів учасниці акції Тетяни Опришко, загалом вони мають 23 вимоги до міської ради, зокрема, третину бюджетних надходжень направити на підтримку військових. Бюджет Чернігова, згідно з інформацією на сайті міськради, складає 2 мільярди 856 мільйонів гривень, на підтримку ЗСУ місто спрямовує майже 315 мільйонів, а третина бюджету — це 952 мільйони.

Гроші на ЗСУ в Чернігові, говорить учасниця акції Тетяна Опришко
Тетяна Опришко. Суспільне Чернігів
"Допомога ЗСУ, оптимізація структури комунальних підприємств, ця ж Муніципальна варта, доречність її існування. Там багато різного, створення нових підприємств, які б приносили користь", — говорить Опришко.

За словами Тетяни, від початку акції учасники змогли один раз поспілкуватися з виконувачем обов'язків міського голови Олександром Ломаком.

"Він записав всі ці вимоги по новій. І зараз тільки один пункт виконаний, це зустріч з Муніципальною вартою. Але що з нею буде? Чи вона приносить користь місту, залишилося питанням великим".

"Акція розділилась на дві частини"

Олександр Ломако у коментарі Суспільному каже, що про звернення та вимоги учасників акції знає.

Гроші на ЗСУ в Чернігові, коментує в.о. міського голови Олександр Ломако у міськраді
Олександр Ломако. Суспільне Чернігів
"Ця так звана акція «Гроші на ЗСУ» розділилися на дві частини. Одна частина, ми з нею регулярно спілкуємося, у них конкретні, конструктивні пропозиції у вигляді заявок від військових частин, які ми розглядаємо разом, визначаємо пріоритети, що ми фінансуємо по цих заявках і я їх віддаю в роботу профільним структурам міської ради. У нас таких зустрічей було вже мінімум три, остання була на минулому тижні. Друга частина, вона більш політична, у них такі загальні гасла, загальні вимоги, ліквідувати телебачення, Муніципальну варту, коротити якихось людей".

З його слів, в результаті такої зустрічі три військові частини отримають матеріальну допомогу на різні напрямки.

"Я і з тими спілкуюся, і з тими спілкуємося регулярно, раз у два тижні з політичною частиною приблизно, раз на тиждень з частиною, яка дійсно за ЗСУ, і ми в робочому режимі це все обговорюємо. Ми з ними в робочому режимі, в кабінеті. Минулого тижня вони їздили до Муніципальної варти, там досліджували якісь їхні питання".

За п’ять хвилин до завершення загальноміської наради, учасники акції розійшлися. Апаратуру завантажили у чорний Land Rover.

Гроші на ЗСУ в Чернігові, після акції апаратуру вантажать в авто Марини Семененко
Завантаження апаратури в авто Марини Семененко. Суспільне Чернігів

За інформацією джерел Суспільного у поліції, цей автомобіль належить депутатці Чернігівської міської ради Марині Семененко. Її коментар, за її проханням, наводимо повністю у скриншоті повідомлення.

Марина Семененко відповіла на запитання журналістів Суспільне Чернігів
Відповідь Марини Семененко на запитання журналістів. Суспільне Чернігів

Зі слів депутатки, вона регулярно від жовтня особисто бере участь в акції. Цього разу пропустила її через погане самопочуття. Каже, актив акції з депутатами міськради напрацювали 29 пунктів, як зменшити витратити з бюджету та збільшити дотації на ЗСУ. Зокрема, крім закриття "Муніципальної варти", пропонує зменшити витрати на благоустрій, оптимізувати структуру міськради та виділити приміщення в оренду. Ці ж пункти публікував у своєму Telegram-каналі начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Вимоги до міської влади за підписом начальника Чернігівської МВА Дмитра Брижинського
Вимоги до міської влади. Суспільне Чернігів

За словами Тетяни Опришко, акція безстрокова, її припинять, коли міськрада виконає вимоги учасників.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок