Понад 60 мільйонів гривень потрібно, щоб закінчити відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею. Селище, що неподалік Чернігова, навесні 2022 року опинилося під окупацією. Гроші на відбудову збиратимуть на благодійному футбольному матчі в Лондоні, в якому братимуть участь Андрій Шевченко та Олександр Зінченко.
31 травня на полі біля Михайло-Коцюбинського ліцею разом із дітьми зіграли Андрій Шевченко та Олександр Зінченко.
Шевченко та Зінченко – амбасадори благодійної організації United24. 5 серпня в Лондоні на стадіоні "Стемфорд Брідж" вони зіграють у матчі, мета якого – зібрати кошти для відбудови Михайло-Коцюбинського ліцею.
4 березня 2022 року ліцей, в укритті якого ховалися люди, потрапив під обстріл. Тоді загинула одна з працівниць навчального закладу. Основний удар прийшовся на кабінети хімії, фізики, інформатики та захисту України.
"Порятунок ліцею розпочався вже безпосередньо на другий день після того, як здійснився обстріл. Тому що відсутність даху – це повна втрата закладу, бо атмосферні опади, і школа знищиться. Я вдячний людям, які приходили й допомагали врятувати те, що залишилося. А саме переносили меблі, обладнання, забивали вікна, латали дах. Все це було зроблено в оптимально стиснуті строки, в той період, коли ще велися обстріли", – розповів директор Михайло-Коцюбинського ліцею Микола Шпак.
Влітку, коли на Чернігівщині вже не було російських військових, почалася відбудова ліцею. Тоді змогли зробити 70% даху, каже Микола Шпак.
"Надали будівельні матеріали обласна військова адміністрація і проплатили саме виконання робіт, було проплачено за рахунок місцевого бюджету. Були замінені вікна. І це було за рахунок знову ж таки місцевого бюджету, за рахунок спонсорів, це місцеві сільгоспвиробники. Тільки на один дах пішло десь порядка двох з половиною мільйонів".
Завдяки цьому, сказав директор, згодом вони змогли частково відновити очне навчання.
"Щоб відновити нам навчання в більш повному об’ємі й залучити більше дітей до навчання в очному режимі, звичайно, нам збільшити кількість місць в укритті. За рахунок того, що зробити в деяких приміщеннях підвальних додаткові ремонти й облаштувати там укриття".
Крім облаштування додаткових укриттів, ліцей потребує повного відновлення. Проєктно-кошторисну документацію склали майже рік тому за рахунок місцевого бюджету, пояснює Микола Шпак.
"Відповідно до проєктно-кошторисної документації це десь порядку 64 мільйонів гривень. Справа ж в тому, що це видимі пошкодження. Система опалення постраждала, всі внутрішні приміщення постраждали, про вікна ми сказали, про двері ми сказали… Тобто дуже багато супутніх робіт, які потрібно виконати".
Ремонтні роботи в ліцеї відновлять, як тільки матимуть достатньо на це коштів, говорить директор.
Детальніше — у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.