До готовності Чернігівської ТЕЦ до опалювального сезону є питання, – про це повідомив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час засідання виконкому. З його слів, певні види ремонтних робіт, які лежать поза компетенціями та фінансуванням міської ради, можуть не встигнути завершити. Владислав Атрошенко сьогодні мав відеоконференцію з цього приводу з Кабміном.
"Ця частина робіт затримується, відповідно це несе загрозу вчасного початку опалювального сезону", – сказав Владислав Атрошенко.
Пояснювати, що саме це за роботи, виконувач обов’язків директора компанії-орендаря ТЕЦ Дмитро Аркатов відмовився. Під час виступу на виконкомі він сказав, що станом на сьогодні замінили 70 метрів пошкодженої теплотраси, на 10% засклили будівлю ТЕЦ та розпочали монтаж нового трансформатора. На сьогодні на магістральних мережах лишається п'ять поривів.
"На даний час проводяться ремонтні роботи по програмі капітального ремонту і реставрації під патронатом ОВА. Розпочаті монтажні роботи, демонтований Т1. Роботи ведуться. До початку опалювального періоду роботи навряд чи будуть виконані, строк виконання робіт в договорі – 30.11.22 року", – розповів Дмитро Аркатов.
Забезпечуватиме роботу Чернігівської ТЕЦ у цьому опалювальному періоді саме орендар – фірма "Технова", сказав заступник міського голови Віктор Геращенко.
Нагадаємо, у травні на позачерговій сесії міської ради депутати проголосували за дострокове припинення договору оренди з "Техновою". Пізніше створили комунальне підприємство "Теплокомуненерго", якому планували передати цілісний майновий комплекс ТЕЦ.
За словами Віктора Геращенка, процедуру розірвання договору з орендарем не встигли завершити в строк.
"Незавершена процедура дострокового припинення договору оренди у зв'язку з невиконанням належної оцінки єдиного майнового комплексу. Ви знаєте, що була інвентаризація, потім повинен незалежний оцінювач надати рецензію. Він не встиг і відповідно до термінів, відповідно до Закону України цю процедуру потрібно буде заново пройти".
Інша причина – борги "Технови".
Так, разом із цілісним майновим комплексом комунальне підприємство успадкувало б і 813 мільйонів гривень зобов’язань орендаря, які "Технова" заборгувала за спожитий газ та його розподіл. За словами Віктора Геращенка, ТЕЦ повернуть у комунальну власність, коли держава компенсує орендарю різницю в тарифах, таким чином зменшивши сам борг.
"Неврегульоване питання з боргових зобов'язань в частині різниці в тарифах, як тільки Кабмін прийме методику і розрахується з Техновою, врегулює це все питання, то ми приймемо боргові зобов'язання за мінусом цих всіх розрахунків".
Чернігівська ОВА не бачить загроз вчасному початку опалювального сезону в Чернігові. Так радник начальника ОВА Андрій Подорван прокоментував заяву міського голови Владислава Атрошенко про те, що до готовності Чернігівської ТЕЦ до опалювального сезону є питання. За його словами, опалювальний сезон розпочнеться як тільки настануть відповідні умови, тобто три та більше днів середньодобова температура буде нижче за 8 °C.
"Росіяни спеціально цілять в об’єкти інфраструктури, тому розповідати, що конкретно ремонтується, яка ділянка, в який час, що готове, а що ні, я б не став. Ми зараз спокійно, планово, без істеричних заяв, без скликань нарад і оголошень, що "все пропало", як ми це бачимо інколи буває в міській раді, спокійно готуємося до початку опалювального сезону", — говорить радник.
Нагадаємо, у Чернігові 146 будинків зазнали прямого влучання під час обстрілів російськими військами. П'ять мають демонтувати, 104 потребують капітального ремонту. За словами начальника управління ЖКГ Ярослава Куца, у 87 будинках вже завершилися основні зовнішні роботи.
"Основна задача – закрити периметр і дати тепло. Тому, у цих будинках периметр закритий, тепло подаватиметься. Можливо, в процесі там встановлення внутрішніх перегородок, але це вже внутрішні роботи".
Як повідомили в прес-службі міської ради, будинки, які не встигнуть відремонтувати до початку опалювального сезону знаходяться за такими адресами:
- вулиця Бєлова, 27 — аварійно-відновлювальні роботи планують закінчити в березні 2023 року. Станом на 15 жовтня тепло не подадуть в 28 квартир із 69. До 15 листопада до тепла підключать ще 14, решту — в ході завершення робіт.
- вулиця Бєлова, 37 (3 під"їзд) — аварійно-відновлювальні роботи планують виконати до кінця року. З початком опалювального періоду тепло буде подано в 94 квартири з 99. Решту підключать в ході завершення робіт.
- вулиця Любецька, 34 — до 15 листопада буде зроблено дах, вікна і тоді ж запустять тепло.
- вулиця Чорновола, 15 А — аварійно-відновлювальні роботи завершать до березня 2023 року. В цьому будинку індивідуальне опалення, а тому тепло є у всіх квартирах, крім 28, які в роботі.
- вулиця Чорновола, 15 (3, 4, 5 під'їзди) — роботи планують закінчити до кінця жовтня.
- вулиця Богуна, 44 — всі зовнішні роботи завершать до 15 жовтня. В третьому під'їзді, там, де від вибуху постраждали квартири і система опалення, можливо знадобиться ще два тижні (до 31.10.2022).
- вулиця Коцюбинського 39, А — до 31 жовтня будуть закінчені всі роботи.
- вулиця Мазепи, 56 — роботи будуть завершені до початку наступного року. Тепло з 15 жовтня дадуть у 3/4 квартир, ще у 40 — з 15 по 30 жовтня.
- вулиця Пухова, 154 — роботи триватимуть до грудня, всі квартири будуть з теплом з 15 жовтня.
- вулиця Реміснича, 55 А — роботи завершать до 15 листопада.
Водночас в іншій теплогенеруючій компанії АТ "Облтеплокомуненерго" повідомили, що на сьогодні у Чернігові не готова одна котельня, решта на 100% готові. Про це розповів голова правління Олексій Щербина.
"Це котельня по вулиці Борщова, яка була зруйнована внаслідок прямого влучання в будинок поряд цієї котельні. Роботи плануються бути завершеними протягом 10 днів. Вона вже змонтована, всі комунікації підведені до котельні, підключені. Зараз відбуваються пуско-налагоджувальні роботи".
Позиції міської влади та ОВА - у нашому відео:
Читайте також:
Зріс попит на обігрівачі та теплі речі: як чернігівці готуються до холодів
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.