Зріс попит на обігрівачі та теплі речі: як чернігівці готуються до холодів

Зріс попит на обігрівачі та теплі речі: як чернігівці готуються до холодів

Зріс попит на обігрівачі та теплі речі: як чернігівці готуються до холодів
ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівці закуповують обігрівачі та теплі речі, готуючись до зими. Ціни на цю категорію товарів виросли у 2-3 рази в порівнянні з тогорічними, каже продавець чернігівського центрального ринку Дмитро Щотка. Він у коментарі Суспільному розповів який обігрівач краще обрати, якщо у вас вдома є діти, та як зекономити на електроенергії, обігріваючи оселю взимку.

"Попит є на найдешевші обігрівачі. Взагалі беруть більше конвектори. Конвектори є різні: від двох тисяч і вище. Масляні обігрівачі взагалі в попиті, тому що їх в тому році не було. Все почалося після війни. Десь їх почали брати в червні, і зараз, коли похолодало, то разів у 10 більше стали їх брати", — зазначив продавець.

За його словами, ціни на побутові обігрівачі в середньому виросли у три рази порівнюючи з минулим роком. Найдорожчими та найбільш ефективними є масляні радіатори, яких був дефіцит у минулі роки.

Дмитро Щотка
Дмитро Щотка. ФОТО: Суспільне Чернігів

"У масляному радіаторі всередині масло. Воно нагрівається і йде все догори, внаслідок цього воно дає максимальне тепло. Тобто, як в тебе дома батарея стоїть біля стінки, вона ж тепло дає, так само цей масляний радіатор".

Такий обігрівач споживає понад дві тисячі кіловатів на годину, і може нагріти кімнату площею до 20 квадратних метрів. Є й моделі для більшої квадратури.

"Це буде найефективнішим. У ньому є три режими потужності: є 700 Вт, 1200 Вт і два кіловати. Ще є на 11 секцій. Він буде потужніше на 300 Вт. Є температурний режим від 50 градусів до 85. Якщо в тебе склопакети, нові, то на 30% буде тепліше. Поставити такий масляний радіатор і буде супер", — говорить Щотка.

Масляні радіатори трохи сушать повітря, каже Дмитро. Якщо в кімнаті є діти, продавець рекомендує купувати керамічні панелі. До того ж вони споживають всього 400 Вт.

Коробка з так званим "дуйчиком"
Коробка з так званим "дуйчиком". ФОТО: Суспільне Чернігів

Також за його словами, найдешевший варіант для кімнати, де є опалення, але його недостатньо — придбати “дуйчик”. Він споживає стільки ж енергії, як і масляний радіатор.

"Якщо в тебе є опалення будинку 15-16 градусів, і тобі треба догнати цих 4-5 градусів то нормально, якщо взагалі немає опалення в будинку, то треба щось серйозніше. Сушить повітря дуже, якщо є маленька дитина, то я б не рекомендував".

Окрім того, на Центральному ринку зріс попит на хутряні ковдри. Їх разом з текстилем та іншою постільною білизною продає Анна.

Продавчиня Анна
Продавчиня Анна. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ковдри подорожчали десь на 60% з того року. Люди питають, але грошей у людей немає. Вони залюбки придбали б. Але, через те, що зарплати маленькі, а ціни виросли на 60%, то це проблема. Люди хочуть утеплюватися й одягатися, але на жаль".

За словами продавчині, ціни на теплі речі подекуди виросли майже у два рази.

"Калоші чоловічі були минулого року 120 гривень, жіночі 100 гривень. В цьому році 220 чоловічі, 200 жіночі".

Як та чим планують утеплюватись на зиму чернігівці детальніше дивіться у відеосюжеті:

Читайте також:

Хто сплачуватиме борги "Технови" та яка доля Чернігівської ТЕЦ перед опалювальним сезоном

На початок