У Чернігівському обласному історичному музеї відкрили виставку "Рашизм = фашизм. Чернігів 1941–2022". На ній представлені такі предмети як катапультне крісло з літака Красноярцева, залишки зброї та уніформа російських окупантів. Про те як збирали експонати, та які з них є унікальними – читайте далі.
Одним з найбільш унікальних експонатів цієї виставки історики вважають катапультне крісло з російського бомбардувальника, який 5-го березня збили над Черніговом. Тоді один пілот загинув, а другого – Олександра Красноярцева, взяли в полон. Поряд з кріслом в експозиції є й фрагменти самого літака.
"Це літак 2017 року виробництва, крісло, відповідно, також сучасне. І якраз ми бачимо парашут, це парашут з колекції нашого музею, який показує, що росіяни користуються в багатьох випадках колишньою радянською зброєю та оснащенням", — каже заступник директора історичного музею Максим Блакитний.
Загалом на виставці представлено до двохсот експонатів. В основному це залишки артилерійських снарядів, набої, гільзи, фрагменти зброї, ящики з-під набоїв та уніформа російської окупаційної армії.
Всі ці експонати співробітники музею почали збирати по селах одразу після закінчення активних бойових дій на території області. Окремі предмети до музею передавали військові та волонтери. Більшість з представленого збирали у селах навколо Чернігова: Количівка, Анисів, Лукашівка, Терехівка, Стасі, Шестовиця.
"Стільки стояло артилерії, реактивної артилерії, і ствольної артилерії, і величезна кількість гільз від набоїв, танкових снарядів, можна було бачити оцей масштаб, скільки їх багато було і які масовані були удари по Чернігову", — говорить старший науковий співробітник Євген Населевець.
Окремою частиною експозиції є карикатури, картини та світлини, які проводять паралелі між подіями у Чернігові як у 1941, так і у 2022 роках. На фото можна побачити обласний молодіжний центр, який зазнавав руйнувань під час Другої світової війни та тепер.
Музейники кажуть, що виставка працюватиме приблизно три-чотири місяці.
Детальніше у сюжеті:
Читайте також:
"Ми бачимо загрозу можливого наступу зі сторони Білорусі, й готові до цього", — Чаус