Мають бути перевибори: голова Чернігівської ОДА Чаус про кризу у Прилуках

Мають бути перевибори: голова Чернігівської ОДА Чаус про кризу у Прилуках

Мають бути перевибори: голова Чернігівської ОДА Чаус про кризу у Прилуках
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Мають бути перевибори, місто не має страждати від того, що депутати та міський голова не можуть домовитися. Таку позицію висловив голова Чернігівської ОДА В'ячеслав Чаус, коментуючи політичну кризу, яка вже понад рік триває у Прилуках, в програмі "Праймвечір. Акценти" на Українському радіо.

На його думку, те що там зараз відбувається, це виключно питання домовленостей та компромісів.

"Коли депутати та міський голова не можуть домовитись, навіщо мешканцям Прилук такі депутати та такий міський голова? Тобто, для мене, якщо нема домовленостей, нема компромісів, то тут питання очевидне: мають бути перевибори. Місто не має страждати від того, що депутати та міський голова не можуть домовитися...Через політичні амбіції, якісь особисті...", — сказав Чаус.

Роль обласної адміністрації в цьому конфлікті Чаус назвав "виключно консультативно-дорадчою".

"Я зустрічався з міською головою Прилук пані Попенко на минулому тижні, готовий зустрічатися з депутатами. На сьогодні там криза і цю кризу вони мають вирішити самі насправді. Без них це ніхто не зробить. Або це має зробити Верховна Рада — розпустити й провести позачергові вибори (міської ради, — ред.)".

Нагадаємо, на 24 грудня у Прилуках була призначена позачергова сесія. Анонс про це напередодні оприлюднили на сайті міської ради. Розглянути мали 77 питань, у тому числі – бюджет. Ухвалити його не можуть другий рік поспіль. Однак, цього не сталося: сесія не відбулася вже в одинадцяте через відсутність кворуму.

Прилуцькі депутати не можуть зібратися на сесію вже рік. 24 грудня 2020 року секретарем міськради обрали Артема Рожка від "Рідного дому", а вже 30 грудня міський голова Ольга Попенко заветувала це рішення депутатів. На це Артем Рожко подав до суду. Після того, як Ольга Попенко наклала вето на обрання Артема Рожка секретарем міської ради, опозиція подала до суду та відмовилась ходити на засідання. Робота ради відтоді заблокована, а депутатський корпус розділився порівну – 17 на 17. У травні цього року Ольга Попенко направила до Верховної Ради звернення з проханням призначити перевибори міської ради. Зі слів нардепа за 210 округом Бориса Приходька, їх можуть призначити на 27 березня 2022 року.

Читайте також:

Депутати Чернігівської облради прийняли бюджет області на 2022 рік

На початок