Що почитати? Валерій Ананьєв "Сліди на дорозі"

Що почитати? Валерій Ананьєв "Сліди на дорозі"

Що почитати? Валерій Ананьєв "Сліди на дорозі"
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Цього разу Ольга Лілік рекомендує для прочитання воєнно-біографічний роман Валерія Ананьєва (Валерія Маркуса) "Сліди на дорозі", який можна назвати своєрідним пам’ятником українському військовому.

"Автор, колишній десантник 25 бригади, подає правдиве зображення війни на Донбасі з позиції її учасника. Щоправда, починає автор із розповіді про власне дитинство. Далі він пише про своє становлення як солдата в навчальному центрі "Десна" та про службу на контракті до 2014 року. Він чесно і без прикрас показує ситуацію в українській армії у 2011-2012 роках, рівень її готовності до збройного захисту держави".
Ольга Лілік
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Валерій Ананьєв дає змогу поглянути на українську армію зсередини, якою вона є без гламуру, героїзації й прикрас. Лише третя частина книги "Сліди на дорозі" безпосередньо присвячена опису війни. Проте це не просто опис подій очевидцем, а "зріз інституційних і ментальних викликів сучасної України", справжній філософський трактат, який дає змогу замислитись над багатьма важливими питаннями – про зраду, друзів, смерть, надію та ментальне здоров’я, національну ідентичність.

"Однією з переваг роману є значний ілюстративний матеріал з елементами доповненої реальності: у книзі є QR-коди, що відсилають до фото- і відеоматеріалів, пов'язаних з описаними сценами. Це сприяє посиленню вражень від прочитаного тексту, увиразненню описаних подій", — розповіла Ольга.

Цей роман став однією з найпопулярніших книжок 2019 року, бестселером, продажі якого до кінця 2020 року сягнули 36 тисяч примірників.

Напередодні Дня Збройних сил України прочитайте його і ви!

Читайте також:

Що почитати? Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Що почитати? Юрій Винничук «Танґо смерті»

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Білий попіл"

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"

Що почитати? Володимир Даниленко "Маски Діани Стогодюк"

Що почитати? Світлана Талан "Розколоте небо"

На початок