Що почитати? Світлана Талан "Розколоте небо"

Що почитати? Світлана Талан "Розколоте небо"

Що почитати? Світлана Талан "Розколоте небо"
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Цього разу Ольга Лілік рекомендує вам прочитати роман, який змусить замислитись над подіями української минувшини, долею окремої людини, родини чи й цілого народу в умовах історичних катаклізмів. Йдеться про твір сучасної української письменниці Світлани Талан "Розколоте небо", який критики вже поставили поряд із романами "Жовтий князь" Василя Барки та "Марія" Уласа Самчука.

Авторка описує події 1930-тих років в Україні, головними героями її роману є члени родини заможного українського селянина Чорножукова, які звикли тяжко працювати на землі, доглядати худобу, допомагати іншим.

"Радянська влада починає колективізацію, яка є незрозумілою для селян: як можна віддати все нажите тяжкою працею в колгосп. В умовах, коли під загрозою опиняється не лише майно, а й життя, кожен герой має зробити власний вибір: рятуватися і віддати все чи йти проти системи. Особливо реалістично й достовірно Світлана Талан описує період Голодомору: як люди ховали мінімальні запаси харчів у свіжих могилах, як матері віддавали дітей до дитячих притулків, щоб ті мали шанс вижити, як дівчинка помирає з погризеною власною ручкою в ротику... Ці описи вражають і змушують замислитися про життєвий вибір кожної людини, про парадоксальність людської долі, про те, що людина є лише піщинкою під колісницею історії…"— розповіла Ольга.
Ольга Лілік
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Роман "Розколоте небо" Світлани Таран вартий для прочитання заради того, щоб не повторювати в майбутньому своїх колишніх помилок.

Читайте також:

Що почитати? Софія Андрухович "Фелікс Австрія"

Що почитати? Юрій Винничук «Танґо смерті»

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Білий попіл"

Що почитати? Ілларіон Павлюк "Танець недоумка"

Що почитати? Володимир Даниленко "Маски Діани Стогодюк"

На початок