У Чернігові протестуватимуть проти продажу "Центру дитячо-юнацького туризму" в Ялівщині

У Чернігові протестуватимуть проти продажу "Центру дитячо-юнацького туризму" в Ялівщині

У Чернігові протестуватимуть проти продажу "Центру дитячо-юнацького туризму" в Ялівщині
. ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові активісти готують публічну акцію протесту проти планів з продажу "Центру дитячо-юнацького туризму" в Ялівщині. Вона відбудеться 25 листопада о 9:00 перед початком сесії Чернігівської міськради. Про це повідомив голова громадської організації "Еко місто" Сергій Безбородько.

Нагадаємо, на сесію Чернігівської міськради, що відбудеться 25 листопада, внесли питання надання дозволу для Фонду комунального майна на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 3,5 гектари. Мова про територію "Центру дитячо-юнацького туризму".

"Будівля центру дитячого туризму, що не отримувала належного фінансування буде продана разом із прилеглою територією. І це дуже погана тенденція, коли міська рада і міський голова під аргументом "оптимізації" бюджету знову планують заробляти за рахунок парків і зелених зон", – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, раніше у коментарі Суспільному чернігівський міський голова Владислав Атрошенко прокоментував можливий продаж "Центру дитячо-юнацького туризму" так:

"На сьогодні, в умовах локдауну вже другий рік майже ніяких не відбувається занять. Приміщення, якщо я не помиляюсь, 1980 року збудовано. Приміщення без опалення належного, руйнується. Я задав питання, ми утримуємо ціною 600 тисяч гривень на рік, яка думка громади, яка думка депутатів? Нам далі утримувати це, чи нам його виставити на аукціон?"

За словами правозахисника Олександра Гашпара, разом з будівлею центру, можуть віддати в оренду й три з половиною гектари землі, яка належить місту

"Велика ймовірність того, що той, хто купує цю нерухомість і право на земельну ділянку такої площі, ймовірно буде думати про те, як використати цю територію для того, щоб отримувати прибуток".

За його словами, ця територія до регіонального ландшафтного парку "Ялівщина" також не входить.

"Прибуток можна отримати єдиним способом на цій території — забудуваши її. Або приватними коттеджами, або таунхаусами, про багатоповерхівки я казати не хочу. Але, в принципі, якщо буде власник земельної ділянки, вона буде в його приватній власності, він має право в межах чинного законодавства зводити будівлі, споруди", – прокоментував Гашпар.

Читайте також:

"Центр дитячо-юнацького туризму": чому продаватимуть будівлю у Ялівщині

На початок