Патрульні пояснили, чому покинули місце бійки на Масанах, під час якої вбили Артура Єрохіна

Патрульні пояснили, чому покинули місце бійки на Масанах, під час якої вбили Артура Єрохіна

Доповнено
Патрульні пояснили, чому покинули місце бійки на Масанах, під час якої вбили Артура Єрохіна
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нічний домашній арешт такий запобіжний захід обрав Деснянський районний суд 29 жовтня щодо двох патрульних у справі вбивства поліцейського на Масанах у Чернігові в ніч на 2 жовтня. Крім того, їх обох рішенням суду усунули від посад.

Як стверджує прокурор Сергій Крупко, патрульні замість того, щоб зупинити бійку, порадили підліткам завершити з’ясування стосунків з Артуром Єрохіним та Володимиром Савоном у менш людному місці.

"Єрохін, який перебував у стані алкогольного сп'яніння та висловлювався, що десять на одного заподіюють тілесні ушкодження йому. При цьому Гайовий у присутності Канцеляренка допустив на адресу Єрохіна нецензурне висловлювання та порадив учасникам конфлікту продовжувати з'ясовувати відносини, але не у людному місці".

В результаті бійки від отриманих травм Артур Єрохін помер, а Володимир Савон потрапив до реанімації. У вбивстві підозрюють чотирьох підлітків, троє з них неповнолітні та зараз всі вони під вартою. Патрульних звинувачують за статтею — "Залишення в небезпеці", покарання за нею від 3 до 8 років позбавлення волі. Як розповів їхній адвокат Ігор Матрос, патрульні пропонували допомогу.

"Запропонував Єрохіну та Савону відвезти їх або додому, або до лікарні чи до іншого медичного закладу, про що сторона обвинувачення чомусь замовчує. У відповідь ми чуємо на відеозапису як Єрохін відповідає: "Іди ти сам".

А місце події покинули, переконавшись, що бійка закінчилась.

"Робота по профілактиці була виконана, жодна сторона не намагалася продовжити конфлікт, який у них був навіть словесний, усі були зупинені, розійшлися різними сторонами", — прокоментував адвокат.

Адвокат просив відпустити патрульних під особисте зобов'язання. Прокурор — відсторонити патрульних від роботи, а також відправити їх під нічний домашній арешт. Суддя задовольнив клопотання прокурора.

Загалом у ніч на 2 жовтня на місце бійки патрульну поліцію викликали 5 разів, туди приїжджали 3 екіпажі. Раніше від посад відсторонили начальника патрульної поліції області Андрія Думича та його заступника.

Деталі — у сюжеті:

Нагадаємо, в ніч на 2 жовтня група молодиків побила двох чернігівців. Артур Єрохін загинув, Володимир Савон потрапив до реанімації. З'ясувалося, що обидва – працівники поліції, які були у відпустці. За підозрою в скоєнні вбивства затримали чотирьох підлітків, троє з них неповнолітні. Четвертого жовтня Деснянський районний суд обрав усім запобіжний захід – два місяці тримання під вартою.

Патрульних звинувачують у тому, що будучи на місці бійки вони не припинили її, а покинули місце події. Загалом, тієї ночі патрульних викликали 5 разів.

Що відомо:

На початок