Перейти до основного змісту
Жителі села на Черкащині просять переглянути тарифи на газ

Жителі села на Черкащині просять переглянути тарифи на газ

Жителі села на Черкащині просять переглянути тарифи на газ
. Суспільне Черкаси

Переглянути тарифи на газ та інші комунальні послуги просять жителі Степанок Черкаського району. За словами голови Степанківської громади Ігоря Чекаленка, відповідне звернення місцеві депутати надіслали до Кабміну, Верховної та обласної ради.

Зі слів Ігоря Чекаленка, з Нового року за опалення будинків газом більшість селян віддаватиме майже всі доходи, не покриватимуть витрат й субсидії.

Пенсіонерка з Степанок Валентина Журба розповіла, що у грудні за все заплатила 80 відсотків її та чоловікової пенсії.

"Я віддаю 2500 гривень за газ і 200 за електрику. Це дуже велика сума для нас. На ті гроші, що лишаться, не можна прожити".

Жителі села на Черкащині просять переглянути тарифи на газ
Суспільне Черкаси

Платіжки за газ у січні жінка ще не отримувала, але, з її слів, якщо ціна на газ зросте – залізе в борги. Зараз економить, тож температура у її будинку – 14 градусів.

"Усі одягнені, в светрах в хусточках, бо у хаті прохолодно. Якщо газ буде по 10 гривень, то заплатимо всю пенсію, і чоловікову, й мою. Розкоші у нас немає. Отак ми прожили, пропрацювали все життя, а тепер забуті".

За словами голови громади, така ситуація у більшості селян. Субсидії, з його слів, отримують лише 800 домоволодінь.

"Така соціальна політика говорить про те, що держава про нас зовсім не дбає.В умовах коронавірусу, в умовах зростання безробіття, зростання цін на всі товари і послуги маємо такі тарифи".

Жителі села на Черкащині просять переглянути тарифи на газ
Суспільне Черкаси

Депутати ОТГ 12 січня ухвалили звернення до Кабміну, Верховної й обласної ради. За словами Ігоря Чекаленка, вимагають переглянути тарифну політику.

"Ми звернулися також до партій, до громадських організацій, щоб вони теж більше приділяли уваги таким питанням. Вони можуть відреагувати, можуть не відреагувати. Якщо вони не відреагують, то свій термін при владі не досидять".

Читайте також: "Стоп тарифний геноцид": у Черкасах мітингують проти підвищення тарифів на газ

За словами жительки Черкас Ольги Занори, суми за опалення непідйомні і для містян. Минулого місяця за тепло у квартирі вона віддала третину пенсії.

"Я заплатила 895 гривень і 58 копійок. На будинку лічильник один, тож економити не вийде. Що напалимо будинком – за те і платимо".

Жителі села на Черкащині просять переглянути тарифи на газ
Суспільне Черкаси

Представник однієї з газопостачальних компаній пояснив, що газ здорожчав, бо це відбулося і на європейському ринку:

"Ця тенденція простежується щороку – взимку попит на газ зростає, тому і ціни зростають. Пікові ціни на ринку припадають на січень-лютий, потім знижуються", – розповів засупник начальника газопостачальної компанії Олексій Хабатюк.

Нині ціна на газ у деяких регіонах коштує до 10 гривень за кубометр, тож у ситуацію втрутиться держава. На засіданні уряду 13 січня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль дав доручення Міністерству енергетики, Мінекономіки, Міністерству юстиції, іншим профільним Міністерствам та центральним органам підготувати проект Постанови Кабінету Міністрів про запровадження державного резулювання ціни на газ на період карантинних обмежень.

Жителі села на Черкащині просять переглянути тарифи на газ
Суспільне Черкаси

На думку координаторки житлово-комунальних програм громадянської мережі «Опора Тетяни Бойко, ціна на газ – результат політичних ігор попередніх років. Вартість компослуг мали підвищити торік й поетапно. Нині ж у Держбюджеті коштів немає, і за все доведеться платити споживачам.

Що відомо

  • Кабінет міністрів хоче запровадити державну регуляцію ціни на газ для побутових споживачів на період карантину або до завершення опалювального сезону через зростання біржових цін. Запланована єдина ціна для всіх побутових споживачів - 6,99 гривні за кубометр газу.
  • Раніше Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.
  • 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
  • Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.
Топ дня
Вибір редакції
На початок