У Черкасах шукають нове приміщення для жіночого кризового центру "Мережка". Нині в будівлі протікає дах та пошкоджена каналізація. Приміщення орендують у міської територіальної громади.
Центр існує девʼять років, за цей час допомогу тут отримали одна тисяча 260 жінок та 351 дитина, розповіла Суспільному адміністраторка центру Марина Стадник.
25-річна Юліанна Кубата торік переїхала з Донеччини на Черкащину. Вона розповіла, що в травні після того, як її побив чоловік, потрапила до лікарні, а звідти — в жіночий кризовий центр:
"Він обіцяв, що як переїдемо, то перестане пити. Коли святкували переїзд, він знову побив нас із дитиною, ми потрапили до Черкаської обласної лікарні. Там до мене підійшов Олександр (волонтер — ред.) і запропонував тут жити".
Зі слів жінки, домашнє насильство переживала не раз, та з появою сина ситуація ускладнилась:
"Я дуже довго терпіла. Коли ще не була вагітною і коли вже була, то могла з ним боротися, бо я не маленька дівчинка. А потім з’явилася дитина, і в особливо перші місяці, коли малюк був майже весь час у мене на руках, я розуміла, що нічого не зроблю і можу тільки плакати".
У кризовому центрі із сином Павлом Юліанна прожила три місяці. Нині винаймає житло, та "Мережка" тоді стала для неї порятунком.
"Я вважаю, що це дуже необхідно, щоб жінка знала, що їй є куди піти і що вона не залишиться одна, якщо не буде чоловіка — голодна, боса, гола. Мені було дуже добре в центрі і якби була така можливість, то я б краще там платила гроші і жила", — розповіла вона.
Центр існує девʼять років. За цей час допомогу в ньому отримала одна тисяча 260 жінок та 351 дитина, розповіла адміністраторка жіночого кризового центру "Мережка" Марина Стадник. Нині вони шукають нове приміщення, адже у старому з минулої осені протікає дах, а також не працюють електропроводка та каналізація.
Після дощу набирається вода і, оскільки, каналізаційна система не працює, то вона йде у зворотному напрямку — в сам будинок. Тому в душових і туалетах накопичується вода.
Як зазначила Марина Стадник, будівля перебуває на балансі міста, а центр її орендує. За умовами договору ремонтувати приміщення вони мають самостійно та, порахувавши суму вкладень, вирішили, що кращим варіантом буде придбати власний будинок:
"Капітальні ремонти потребують набагато більше ресурсів, ніж придбання будинку, куди жінки можуть відразу заїхати і жити".
Договір оренди чинний до кінця жовтня.
"Офіційного повідомлення в нас ще немає. Проте є інформація від фахівців інфекційної лікарні, які оглянули територію і повідомили, що має прийти БТІБюро технічної інвентаризації для огляду самого приміщення. Найкраще буде придбати окреме приміщення, де ми будемо продовжувати надавати допомогу жінкам і забезпечимо постійність цієї послуги. Якщо ми орендуємо нове приміщення і вкладемо туди ресурси на ремонт і облаштування, ми не знаємо, скільки часу це займе", — пояснила Марина Стадник.
Балансоутримувачем будівлі є міська інфекційна лікарня. У відповідь на інформаційний запит "Суспільного" з питанням чому проводили переоцінку вартості майна, там пояснили, що заклад немає договірних відносин із жіночим кризовим центром "Мережка". І рекомендували звернутися за поясненнями до Черкаської міської ради.
Телефоном директорка департаменту економіки та розвитку міськради Ірина Удод зазначила, що договір оренди у них чинний, та грошей на ремонт чи нову будівлю вони спрямовувати не можуть:
"Згідно із законом, я не маю права ремонтувати приміщення там, де перебувають орендарі. Капітальний та поточний ремонти — це обов’язок орендаря".
Адміністраторка центру "Мережка" Марина Стадник пояснила: стан будівлі їх не влаштовує, тому нині вони шукають нове приміщення та гроші на його купівлю. Для цього планують залучати громадські організації та відкрили збір, до якого можуть долучитися всі охочі.
"З огляду на ринок і наявні пропозиції, ми вирахували, що потрібно приблизно чотири- чотири з половиною мільйони гривень на придбання будинку. З власних ресурсів ми маємо лише один мільйон 200 тисяч гривень", — розповіла вона.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині