200 тисяч гривень з бюджету: у Черкасах облаштовують паркувальні місця

200 тисяч гривень з бюджету: у Черкасах облаштовують паркувальні місця

Ексклюзивно

У Черкасах облаштовують 20 паркомісць на ділянці по вулиці Байди Вишневецького. Це єдина стоянка, яку відремонтують у 2024 році з міського бюджету — на неї спрямували 200 тисяч гривень.

На стан цієї ділянки з паркомісцями надходило найбільше скарг від громадян, повідомила Суспільному речниця комунального підприємства "Челуаш" Інна Ключка.

Головний інженер комунального підприємства "Челуаш" Михайло Пасанецький розповів, що паркомісця, які розташовані в середмісті Черкасах, нині готують до ремонту: зрізають старий шар асфальту та здувають пил:

"Ми ж хороший асфальт, який ще може прослужити — не чіпаємо. Ми фрезуємо лише той асфальт, який потребував ремонту чи якого практично не було".

Комунальники під час роботи
У Черкасах облаштовують парковку. Суспільне Черкаси

На ділянці, де проводять ремонт, асфальтне покриття не оновлювали понад десять років.

"Тут асфальт був далеко не в належному стані. Тому прийняли рішення навести порядок в центрі міста та облаштувати паркомісця. Містяни просять ремонту не один рік", — пояснив Михайло Пасанецький.

На вулиці Байди Вишневецького, де нині працюють ремонтники, облаштують 20 паркомісць, з них два — для людей з інвалідністю:

"Це центр міста і тут великий трафік автомобілів. У нас фреза нафрезувала, потім приїхав асфальт — і так в нас все одне за одним".

Каток
Фінальний етап роботи виконують катком. Суспільне Черкаси

Машиніст катка Ігор Линник відповідає за фінальний етап ремонту. Він розповів, що прослужить такий асфальт декілька років.

"Потрібно спочатку асфальт гарно укласти та розгладити. І тоді я його укатую", — розповів Ігор Линник.

Через три години там зможуть паркуватися автівки. Як зазначив машиніст катка, потрібно, щоб асфальт повністю охолов, бо авто, як стане, то може викатати ямку.

Водій Юрій Сулая поділився, що у центрі міста великий трафік машин. Тому знайти місце, аби припаркуватися, йому буває тяжко. На думку чоловіка, такий ремонт нині доречний:

"Місця для парковок потрібні, я з інвалідністю і мені немає де стати. Наприклад, якщо в банк треба, то буває важкувато стати. Доводиться аварійку вмикати й залишати машину. Загалом це не продумана система".

Зі слів, водія Олексія Косюка, попри щільний рух у центрі, витрачати бюджетні кошти на дорожні роботи нині не правильно.

"Як водієві для зручності було б добре, і гарно, що будують паркомісця. Але нині вважаю, що, в першу чергу, треба гроші давати на ЗСУ", — зазначив Олексій Косюк.

Ремонт парковки міг би почекати до завершення війни, розповів водій Сергій:

"Війна йде — гроші треба вкладати в зброю, а не (показав на асфальт — ред.)".

Працівники під час роботи
Комунальники ремонтують парковку. Суспільне Черкаси

Така ділянка з паркомісцями єдина, яку відремонтують цьогоріч. На її стан надходило найбільше скарг від громадян, розповіла речниця комунального підприємства "Челуаш" Інна Ключка.

"Рішення, що роботи будуть виконуватися саме в цьому році було прийняте через те, що тут багато закладів соціального значення. У нас передбачені на це кошти і тому аварійно-ямковий ремонт повинні виконувати і ми його виконуємо. Але якщо комунальні служби припинять роботу бодай на день чи на два, то на собі це відчує кожен житель міста", — пояснила речниця.

Інна Ключка зазначила, що через зменшення фінансування підприємства, ремонтувати паркомісця в інших районах міста цьогоріч не будуть.

У Черкасах ремонтують парковку
Працівники укладають асфальт. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок