Грошей не вистачить і на половину запланованого: у Черкасах ремонтують дороги

Грошей не вистачить і на половину запланованого: у Черкасах ремонтують дороги

Ексклюзивно

У Черкасах проводять ремонт асфальтного покриття — латають ями. Для цього залучили три бригади з двадцяти п’яти робітників. У 2024 році міська влада спрямувала коштів на 24 тисячі квадратних метрів, це менше аніж торік.

На поточний ремонт черкаських доріг міська влада спрямувала 54 мільйони, тоді як торік майже втричі більше — 135 мільйонів, у коментарі Суспільному розповів директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Сергій Отрешко.

У центрі міста, по бульвару Шевченка проводять ямковий ремонт, розповів машиніст катка Ігор Линник:

"Ми приходимо на ділянку дороги та працюємо над нею із восьмої години ранку і до п’ятої вечора. Дуже багато ямок, тому цілий день працюємо".

Укладають асфальт у кілька етапів.

"Спочатку йдуть люди, які вирізають ямки, потім видувають, щоб було чисто. Після того смолимо, а тоді я уже катком проходжуся", — пояснив Ігор Линник.

У Черкасах проводять ямковий ремонт дороги
Каток. Суспільне Черкаси

Над ремонтом асфальтного покриття працює три бригади з двадцяти п’яти робітників, зазначив головний інженер комунального підприємства "ЧЕЛУАШ" Михайло Пасанецький. Нині заасфальтували десять ділянок, в планах — ще сорок. З його слів, у 2023 році працівники підприємства уклали 74 тисячі квадратних метрів, цього року міська влада коштів спрямувала на 24 тисячі квадратні метри. Грошей не вистачить і на половину запланованого:

"У нас заплановано дуже багато роботи на цей рік, але будемо дивитися по об’єму асфальту, який в нас залишиться. Нині на асфальт нам виділили майже в три рази менше, ніж торік. Тому асфальту, якого залишилося вистачить можливо на 20 позицій."

Станом місцевих доріг незадоволений водій Назар. Разом з тим, чоловік хотів, щоб кошти спрямовували на потреби Збройних Сил України.

"Як водій, то із задоволенням, але як те, що в країні війна — ні. Є багато інших місць, куди можна витрачати кошти, а з дорогою можна потерпіти", — поділився водій Назар.

Водій автобуса пан Валерій вважає, що дороги латати необхідно:

"Треба ремонтувати, бо до цього їздив і які ями були. Якщо вони вночі не можуть працювати, то хай працюють вдень, нічого страшного".

У Черкасах комунальники ремонтують дорогу
Комунальники під час ремонту дороги. Суспільне Черкаси

Переселенці з Харківщини — пані Олені, якість доріг у Черкасах не сподобалася:

"Я з Ізюма і ваша площа, якщо чесно, — ганьба. Треба, щоб красиво було ", — зазначила Олена.

На поточний ремонт черкаських доріг 2024 року міська влада спрямувала 54 мільйони, тоді як торік майже втричі більше – 135 мільйонів, пояснив директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Сергій Отрешко:

"Відсутність коштів через те, що є потреба щодо направлення коштів на ЗСУ, на обороноздатність країни, на територіальну оборону. Також це залежить від зменшення тієї частки доходів, які надходять до місцевого бюджету, а це в першу чергу прибутковий податок військових та інші податки. Тому наразі немає підстав говорити про збільшення економічної активності, тож надходження до бюджету менші".

Нині приблизна вартість ремонту квадратного метра приблизно 1000 гривень, додав посадовець.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок