З вимкненням світла та тривогою: як у Черкасах склали національний мультипредметний тест

З вимкненням світла та тривогою: як у Черкасах склали національний мультипредметний тест

У Черкасах 3 червня складання національного мультипредметного тесту довелося кілька разів переривати через перебої з електропостачанням та повітряну тривогу.

Загалом тест складали 522 цьогорічних випускників шкіл Черкас, розповіла методистка лабораторії обласного центру зовнішнього незалежного оцінювання Тетяна Федоренко. Суспільне побувало на одному з пунктів та бачило, як відбулося тестування.

Випускниця Анастасія Раковчук на подвір’ї школи була з дев’ятої ранку. Розповіла, що після випускного планує вступати на навчання за кордоном, тому нині складає іспит, аби мати додаткові можливості.

"Я старанно готувалися всі 11 років, але прокинулась сьогодні о шостій ранку і не могла заснути. Тут зустрілася зі своїми колишніми однокласниками — і все стало добре. Була впевнена, що напишу на всі 200. Крім того, розуміла, що може бути таке, що відключать світло і треба буде висидіти ще дві години, дочекатися поки ввімкнуть світло", — розповіла Анастасія.

Як у Черкасах склали національний мультипредметний тест
Черкаські учні у день складання НМТ. Суспільне Черкаси

Її однокласник Олександр Мартинець до тесту готувався три місяці:

"Проходив тести, вчив усі таблиці, все що тільки можна, тому був спокійним. Я більше хвилювався, коли ходив до лікарні, ніж сьогодні. Я математику добре знав, а українську мову й історію підтягував. Ми ж дізнались, що будемо складати чотири предмети лише в кінці зими. Мали спочатку три складати, а тепер чотири".

Декого з учасників прийшли підтримати батьки. Наприклад, Марина Сукач зустрічала після завершення іспиту свою доньку:

"Вони всі дуже хвилюються і я приїхала її підтримати. Сподівалися, що не буде тривог і вимкнень світла".

Як у Черкасах склали національний мультипредметний тест
Черкаські учні прийшли складати НМТ. Суспільне Черкаси

Учасники зайшли до приміщення навчального закладу о пів на десяту. Перед початком інструктори екзаменаційного центру перевірили документи, розповіла одна з них Наталія Веретільник:

"Допуск дітей у пункт тестування здійснюється за паспортами та за сертифікатом учасника НМТ. Перевіряється номер сертифіката та паспортні дані учасника, а після цього оголошується місце, на яке дитина проходить в аудиторію. Під час входу всі особисті речі, навушники, смартгодинники, смартфони — учень залишає у спеціально відведеному місці".

Як у Черкасах склали національний мультипредметний тест
Черкаські учні прийшли складати НМТ. Суспільне Черкаси

Випускники покинули аудиторії після завершення чотирьох предметних блоків.

Випускник Петро Телестаков результатом не задоволений:

"Очікував краще, але були перебої зі світлом, тому не встиг дописати українську мову, сумно звісно, але що ж робити?"

Його подруга Таміла Мелконян користуватись своїми балами цього року не збирається:

"Я цьогоріч я не планую вступати. Насправді все не так складно, якщо готуватись, то можна якось. Враховуючи, що я не готувалась зовсім, то я в шоці, що склала".

Як у Черкасах склали національний мультипредметний тест
Черкаські учні на подвір'ї школи у день складання НМТ. Суспільне Черкаси

Під час відключень світла та повітряних тривог тест зупиняли, фіксували час та компенсували його випускникам, пояснила методистка лабораторії обласного центру зовнішнього незалежного оцінювання Тетяни Федоренко.

"На жаль, ми всі знаємо, в який час живемо, тому були випадки вимкнення електроенергії. При цьому всі служби, залучені до організації і проведення національного мультипредметного тесту в області, працювали. Коли оголошували повітряну тривогу, всі учасники разом із педагогами спускалися в укриття, а після завершення повітряної тривоги поверталися і працювали далі".

Нагадаємо, основна сесія національного мультипредметного тесту в області розпочалась 18 травня та триватиме до 25 червня. Додаткова ж сесія розпочнеться 11 липня. У 2024 на Черкащині на національний мультипредметний тест зареєструвалися 9 614 людей. Це на 618 більше, ніж у 2023 році.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок