З репетиторами і на уроках: як черкаські школярі готуються до НМТ

З репетиторами і на уроках: як черкаські школярі готуються до НМТ

Із 14 травня по 25 червня на Черкащині випускники шкіл та студенти закладів професійної освіти складатимуть мультипредметний тест з чотирьох навчальних предметів. Нині учні готуються до іспиту.

11-класники черкаської спеціалізованої школи №27 готуються до складання національного мультипредметного тесту. На уроках повторюють матеріал, розповіла Суспільному вчителька української мови Ольга Войнова.

Вивчають інформацію з посібників, конспектують матеріал на уроках, а дехто ще й займається з репетитором. Школярка Анастасія Кадуха до іспиту готується з минулого літа:

"У мене вийшло спробувати пробне НМТ. Чотири години його писала. Якщо бути чесною, то було трошечки важкувато, але тепер я вже знаю як це".

Як готуються до НМТ на Черкащині
Учні 11 класу. Суспільне Черкаси

Теми, знання з яких перевірятимуть на випускному іспиті, учні вивчали з п’ятого класу, а нині закріплюють матеріал, пояснила вчителька української мови та літератури Ольга Войнова:

"Найважче, мабуть, дається все-таки граматика, оскільки в регіоні здебільшого говорять суржиком. Якщо говорити про складання НМТ, а тим більше про рідну мову, якою діти мають володіти досконало, то двох годин на тиждень мало".

Як готуються до НМТ на Черкащині
Одинадцятикласниця Анастасія Кадуха. Суспільне Черкаси

Аби поглибити знання з математики, англійської мови та історії України, одинадцятикласник Володимир Шевченко бере приватні уроки:

"Я складав пробні тести і я дуже багато готувався і займався з репетиторами, тому впевнений, що я нормально складу НМТ".

Як готуються до НМТ на Черкащині
Урок української мови у черкаській ЗОШ №27. Суспільне Черкаси

Викладач історії Максим Попов під час приватних уроків навчає школярів орієнтуватися в картах та запам’ятовувати дати:

"Загалом попит доволі високий, тому що ввели обов’язкове складання іспиту з історії України, і, звісно, діти намагаються покращити і поглибити свої знання. Як на мене, рецепт досить простий: треба якісна підготовка. Якщо рівень знань з історії дещо нижчий за норму, я раджу брати збірники, які не побудовані у формі таблиць, тобто які дають розповідь. Так буде набагато простіше, можна, наприклад, щотижня підготовлювати одну тему".

Як готуються до НМТ на Черкащині
Одинадцятикласники черкаської школи №27. Суспільне Черкаси

Для одинадцятикласника Дмитра Шепеля найважче — це вчити цитати та документи, тому, розповів, під час індивідуальних занять він приділяє цьому більшу увагу:

"Від нового року я почав брати індивідуальні заняття. На це все повпливало дистанційне навчання. Я почав почуватися впевненіше, за ці пів року, можна сказати, вивчив всю історію".

Як готуються до НМТ на Черкащині
Учень на індивідуальному занятті. Суспільне Черкаси

Триватиме тестування чотири години з перервою у 20 хвилин, розповіла Суспільному проректорка з питань зовнішнього незалежного оцінювання Наталія Лісова. З її слів, у 2024 році на мультипредметний тест на Черкащині зареєструвалися 9614 учасників.

"В області створили пункти тестування. Нині їх удвічі більше, ніж торік, але і учасників у нас багато. Результати вони отримають у той же день, що і пишуть національний мультипредметний тест — отримають результат, коли вони попрацюють над завданнями чотирьох предметів".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок