Сподіваємося на урожай: синоптик розповів, коли на Черкащині чекати дощів

Сподіваємося на урожай: синоптик розповів, коли на Черкащині чекати дощів

Погода на Черкащині 22, 23, 24 травня
Поле на Черкащині. Суспільне Черкаси

На Черкащині зменшилися вологозапаси ґрунту під усіма сільськогосподарськими культурами. Причина — відсутність дощів із 24 квітня.

Така ситуація погіршує умови для вегетації рослин, розповів Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Зі слів метеоролога, вологозапаси ґрунту під всіма культурами зменшилися:

"Оскільки із 24 квітня дощів практично не було, за останнім визначенням, вологозапаси ґрунту під всіма культурами зменшилися, особливо під ранніми хлібами, у яких завершується період максимального вологоспоживання. У метровому шарі ґрунту проблем з вологою немає, а верхні – зволожені слабко".

Потепління, яке прогнозують на всій території області, сприятиме зростанню та розвитку сільгоспкультур, утім сонце збільшить висихання ґрунту:

"З потеплінням температура відповідатиме оптимальним значенням для вегетації всіх культур. Проте, умови для вегетації погіршуватиме відсутність дощів, активне сонце та подальше висихання ґрунту. Для озимих хлібів до ґрунтової засухи не дійде, адже у них період максимального вологоспоживання завершується. Відтак урожай зернових, за попередніми прогнозами, має бути добрий".

За словами Віталія Постриганя, дощ подекуди можливий у пʼятницю, 24 травня:

"Погодну ідилію спробує порушити холодний атмосферний фронт, який у пʼятницю, 24 травня, наблизиться до Черкащини. На фоні підвищеного атмосферного тиску активністю він не відрізнятиметься, однак можливі невеликі грозові дощі. Температура ж залишиться незмінною".

Також синоптик нагадав про пожежну небезпеку, що утримується в лісах області:

"На Черкащині утримується на пʼятого класу надзвичайна пожежна небезпека. Дотримуйтеся правил пожежної безпеки та проявляйте обережність у поводженні з вогнем у приватному житловому секторі, а також перебуваючи у лісових масивах на відкритих територіях та біля торфовищ".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок