Запізнилося на три доби: синоптик розповів про метеорологічне літо на Черкащині

Запізнилося на три доби: синоптик розповів про метеорологічне літо на Черкащині

Песик у одному з черкаських скверів
Песик у одному з черкаських скверів. Суспільне Черкаси

На Черкащині метеорологічне літо у 2024 році прийшло із запізненням на три доби.

"Метеорологічне літо" — це коли середньодобова температура повітря кілька днів поспіль перевищує 15º, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

"У 2024 році на Черкащину метеорологічне літо прийшло із запізненням на три доби. У минулі вихідні атмосфера перезавантажилася, середня добова температура перевищила позначку + 15°. По-літньому теплим та сухим очікується і поточний тиждень. Температурний фон перевищуватиме норму на 2-3°", — розповів синоптик.

Температура вночі триматиметься в межах 11-16°, вдень стовпчики термометрів підійматимуться до 22-27°. А все завдяки антициклонам, які продовжують домінувати на Черкащині, додав Віталій Постригань. За його словами, дощ можливий у пʼятницю, 24 травня:

"Погодну ідилію спробує порушити холодний атмосферний фронт, який у пʼятницю, 24 травня, наблизиться до Черкащини. На фоні підвищеного атмосферного тиску активністю він не відрізнятиметься, однак можливі невеликі грозові дощі. Температура ж залишиться незмінною".

Також синоптик нагадав про пожежну небезпеку, що утримується в лісах області:

"На Черкащині утримується на пʼятого класу надзвичайна пожежна небезпека. Дотримуйтеся правил пожежної безпеки та проявляйте обережність у поводженні з вогнем у приватному житловому секторі, а також перебуваючи у лісових масивах на відкритих територіях та біля торфовищ".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок