Зайченята у траві: що робити, якщо знайшов дитинчат диких тварин

Зайченята у траві: що робити, якщо знайшов дитинчат диких тварин

Ексклюзивно
Що робити, якщо знайшов у траві зайченят
Зайченя у траві біля свого подвірʼя знайшла жителька села Руська Поляна. Суспільне Черкаси/Зоряна Калюжна

Зайченя у траві біля свого подвірʼя знайшла жителька села Руська Поляна — Зоряна. Спочатку промайнула думка забрати налякану тваринку додому, аби вигодовувати. Опісля — вирішила лишити в природі.

Дівчина розповіла, що пригадала поради директора черкаського зоопарку у сюжеті Суспільного.

"Я вийшла шукати свого кота та обійшла подвірʼя. Коли йшла межею із сусідським городом, здалося, що на щось наступила. Придивилася — в траві сидить зайченятко. Геть манюнє. І тремтить", — розповіла Зоряна.

Першою промайнула думка — треба врятувати. Згадала, що не можна брати до рук диких тварин, оскільки запах людини відлякуватиме їхніх батьків:

"Я згадала, що бачила відео Суспільного про зайченят, яких знайшли в траві. Там директор зоопарку пояснював, що не варто брати тварин з дикої природи додому".

Тому дівчина просто зробила декілька світлин з твариною і залишила її. Але вирішила час від часу дивитися, аби собаки туди не побігли.

Зайченят не радять забирати з дикої природи
Черкащанка знайшла в траві зайченя, травень 2024 року. Суспільне Черкаси/Зоряна Калюжна

Часто люди забирають знайдених на природі дитинчат птахів, косуль чи зайців до себе додому, розповів директор черкаського зоопарку Євгеній Ван. Утім, тваринку найліпше не чіпати, або ж перенести у безпечне місце.

"Якщо ми говоримо про зайців, то дуже часто вони попадають під ножі сіялок, або сільгосптехніки. Якщо ви бачите, що є можливість зберегти життя, зробіть все можливе, аби уберегти цих тварин", — прокоментував Євгеній Ван.

Директор зоопарку Євген Ван не радять забирати тварин з дикої природи
Директор зоопарку Євген Ван не радять забирати тварин з дикої природи. Суспільне Черкаси

У зайців все по-іншому, не так, як у кролів, зазначив Євгеній Ван.

"Якщо поруч знаходиться якась самка, вона прибігає поруч, вона знаходить зайченя і чужа самка його годує. На відміну від кролів, зайченята народжуються з відкритими очима, вони все бачать і все чують".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок