Аби втілити мрію: у Черкасах жінки навчаються на водіїв тролейбуса

Аби втілити мрію: у Черкасах жінки навчаються на водіїв тролейбуса

Черкащанка Анастасія Іващенко у квітні 2024 року, аби втілити мрію — стати водійкою тролейбуса, пішла на курси водіїв. Їх організували у комунальному підприємстві "Черкасиелектротранс".

У кінці травня слухачі курсів складатимуть екзамен, Суспільному розповів директор "Черкасиелектротранс" Борис Марченко.

Анастасія Іващенко в новій для себе ролі водійки тролейбуса.

"Я вже знаю, що робити при вході в тролейбус, які тумблера вмикати, щоб він загудів. Тролейбус готовий до руху, лишається зняти тільки з ручного гальма і поїхати".

На фінальному іспиті у сервісному центрі всього двадцять запитань. Анастасія розповіла, що до нього готова.

Аби втілити мрію: у Черкасах жінки навчаються на водія тролейбуса
У Черкасах жінки навчаються водити тролейбус. Суспільне Черкаси

За її їздою сусідки спостерігала майбутня водійка тролейбуса Ірина Піддубна.

"Все за правилами, можливо трохи десь хочеться додати ходу більше, то тоді інструктор пригальмовує. До екзамену в нас ще тиждень водіння, а після ми йтимемо в сервісний центр. Всі восьмеро, так, як і починали", — розповіла пані Ірина.

Юлія Донець нині по інший бік салону тролейбуса — у кабіні водія. Раніше працювала кондукторкою. Тепер, розповіла: звикає до габаритів транспорту:

"Я кожного ранку думаю про те, що у мене в салоні чиїсь мами, папи, дідусі, бабусі, дітки: я несу за них відповідальність. Було таке, що не правильно на стрілках, не туди йшли штанги. Ну, ставимо на ручник, виключаємо все, беремо рукавички, вмикаємо аварійку і все — йдемо переставляємо. Раз-другий штанги поставила, все".

Аби втілити мрію: у Черкасах жінки навчаються на водія тролейбуса
У Черкасах жінки навчаються водити тролейбус. Суспільне Черкаси

За дотриманням правил водіння слідкував інструктор Віктор Синиця.

"Кажу: лівий поворот, виїжджаємо із зупинки. Проходження стрілок, спецчастин. Плутають педалі буває, ліву ногу з правою плутають. Ну це таке, це життя. Всі ми такі були, і я колись проходив таке навчання".

Бути пасажиркою для Анастасії Іващенко тепер незвично:

"Вже привикла, що я водій. Їдеш в тролейбусі, навіть просто з навчання їдеш додому, і дивишся: ага, він отак поїхав, в нього така манера їзди, в мене така манера".

Анастасія додала, що має одну невиконану обіцянку сину:

"Син хотів покататись на тролейбусі, коли я за рулем їду. Але його ж не можна приводити. Уже йому казала: я виїду на маршрут, буду возити людей і тоді прийдеш до мене, покатаєшся і подивишся, як мама їздить".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок