Для підтримки ЗСУ: школяр із Черкас створює листівки й постери з видатними місцями області

Для підтримки ЗСУ: школяр із Черкас створює листівки й постери з видатними місцями області

Для підтримки ЗСУ: школяр із Черкас створює листівки й постери з видатними місцями області
. Суспільне Черкаси

Листівки та постери з видатними місцями Черкащини створює одинадцятикласник Валентин Кудлай. Свій проєкт "Черкащина – це Україна" він започаткував, аби підтримати Збройні Сили України.

Валентин Кудлай усім охочим пропонує придбати ілюстрації, а кошти спрямовує на потреби військових.

Черкаси, Канів, Чигирин, Умань та Корсунь – ці міста зобразив на листівках школяр. З його слів, на кожному аркуші, символ та душа населеного пункту. Його назву можна зрозуміти навіть без підпису.

"Дуже знайоме для всіх Черкащан — Дніпро, краєзнавчий музей та Пагорб Слави. Потрібно було знайти такі характерні особливості, щоб кожен житель чи то Канева, чи то Черкас одразу зрозумів, що це його місто", — прокоментував Валентин Кудлай.

Щоб підтримати ЗСУ: школяр із Черкас створює листівки та постери з видатними місцями області
Суспільне Черкаси

Свої роботи він готував до Дня Незалежності України, але 23-го лютого вирішив спрямувати проєкт на користь української армії.

"Насправді ще 23 лютого були такі тривожні звістки, тому вже тоді я захотів підтримати наших захисників за будь-яку ціну — своїми ілюстраціями", — пояснив автор проєкту.

На створення такої ілюстрації треба близько трьох днів, зауважив хлопець. Найважче — вибрати "родзинку" міста і підібрати кольорову гаму.

"Дуже багато часу займає підбір інформації про місто. А намалювати — діло чисто технічне", — пояснив хлопець.

Графічний дизайн — це його хобі. За словами ілюстратора, таке волонтерство йому в радість, адже так відпрацьовує свої навички та робить корисну справу:

"Я це роблю для того, щоб підтримати наших військових, оскільки всі люди в Україні об’єдналася, щоб допомогти. Навіть усі творчі люди діють зараз для спільного блага і я таким чином хотів підтримати нашу Батьківщину".

Щоб підтримати ЗСУ: школяр із Черкас створює листівки та постери з видатними місцями області
Суспільне Черкаси

Однією із перших ідею Валентина підтримала його колега Даша. За мирних часів вони разом працювали в доброчинних проєктах.

"Валік написав мені з пропозицією організувати такий проєкт, тож питань не виникло. За кілька годин ми знайшли потрібні кошти і почали створювати ці листівки", — розповіла ілюстраторка.

Дівчина зауважила, що війна – це не лише фронт. У тилу кожен має займатися тим, що вміє найкраще, і проєкт Валентина тому підтвердження.

"Цей проєкт акумулює дуже багато різних напрямів: це і мистецтво, і підтримка, це і військовий і культура. Але найкраще — цей проєкт показує, що будь-яка людина, яка знаходиться на своєму місці, у час війни може знайти свою реалізацію і пришвидшити нас до перемоги", — зазначила Даша.

Щоб підтримати ЗСУ: школяр із Черкас створює листівки та постери з видатними місцями області
Суспільне Черкаси

Свої роботи хлопець продає в соціальних мережах та мистецьких закладах Черкас. 8 квітня він отримав чергову партію ілюстрації і приніс до художнього салону. Як розповіла його представниця пані Валерія, найбільше продукцію купують із зображенням Черкас, але попит на інші міста також є:

"Дуже багато хочуть Черкаси, але вони закінчились, тож люди брали інші міста. Це чудова ідея, люди відгукуються на це і купують листівки".

У планах Валентина розширити географію своїх постерів: на них хоче зобразити Київ, Харків, Чернігів, Маріуполь та інші українські міста.

Повне відео

Що відомо

  • 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
  • Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
  • 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
  • На Черкащині в ніч на 16 березня збили ракету, повідомив радник керівника Обласної військової адміністрації Олександр Скічко. За його словами, травмованих унаслідок події немає.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок