В одному із кафе Черкащини безоплатно готують їжу для захисників України. Власник закладу Андрій Дзюба розповів Суспільному, що під час воєнного стану вирішив не зачиняти заклад і таким чином робити свій внесок у перемогу.
Щодня працівниці кафе готують понад пів сотні порцій українських страв. Частину самотужки везуть до блокпостів. За словами власника закладу Андрія Дзюби, таку справу може робити кожен керівник закладу харчування.
Для українських бійців в кафе щораз подають свіжий хліб, прокоментувала кухарка Леся. На кухні від ранку вирує робота: готують традиційні страви. Також частуватимуть і салатами. Наймолодша помічниця Лєра кришить олів’є на блокпости, розповіла, що працювати їй подобається:
"Я допомагаю розвозити на блокпости їжу. Мені подобається тут працювати", — розповіла жителька села Мошни Лєра.
Кафе щодня безплатно пригощає до пів сотні працівників поліції, "швидкої", тероборони та військовослужбовців, розповів Андрій Дзюба.
"Був час, коли цей заклад заробляв гроші, а зараз прийшов час їх витрачати. Тому ми зараз витрачаємо ці гроші. Я думаю – це нормальна справа", — зазначив власник кафе.
За словами пана Андрія, місцеві жителі також допомагають, хто чим може:
"Друзі і знайомі допомагають. Мешканці привозять: хто там картоплі мішок, хто там яєць привезе. Ми ще й на пости розвозимо їжу".
За столом добровольці тероборони підкріпились борщем, розповіли, що їсти готують смачно:
"Борщ – бомба! Справжній український борщ. За нього варто воювати – це однозначно. Вареники теж дуже смачні! Хай москалі заздрять нам. Це вони будуть свої щі лаптями їсти, а в нас варенички смачненькі".
Доброволець тероборони Богдан зауважив, що таке пригощення не лише поживне, а ще й важливе для всіх захисників.
"Це дуже приємно, що наші підприємці про нас піклуються і надають допомогу. Дуже раді, бо не завжди встигаєш поїсти зранку, а так, хоч і з пластикового посуду, та привезуть все і погодують нас. Коли воїн не голодний, то він може воювати".
Радіють і працівниці кафе, що зосталися з роботою, яка нині важлива, зауважила працівниця Анжела Буката:
"У теперішній час без роботи залишитись дуже важко, а ще й допомагати комусь. А так ти встаєш і думаєш – новий день, нові сили, щось нове".
Зі слів жінки, вони будуть раді будь-якій допомозі – продуктами чи іншою підтримкою, бо все це заради перемоги.
"Ми б могли готувати більше і на більше блокпостів розвозити".
Працювати таким же чином для України та захисників просить і Андрій Дзюба інших власників кафе:
"Я вважаю, що тарілку супу кожен заклад може зварити для наших бійців. Тому, дуже б хотілося б, щоб в Україні кафе не закривалися, а відчинялися. І те, що вони заробили, хай трішки витратять на наших бійців".
Що відомо
- 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
- Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
- У боях з російськими окупантами загинули двоє військових родом із Черкащини. Про це повідомили у Черкаському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
- Під час обстрілу російськими військами загинув черкащанин, про це розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
- 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- Відволікти від негативу: у Черкасах показали виставу для вимушених переселенців
- "Найстрашніше, коли з літаків почали падати бомби", — розповідь про втечу з блокадного Ізюма
- У Черкасах безплатно роблять зачіски переселенцям