Три десятки добровольців-зварювальників виготовляють протитанкові їжаки на території однієї із управлінських компаній Черкас. Тут же тракторами підвозять пісок з черкаського річкового порту. Ним наповнюють мішки для блокпостів та укріплень міста, розповів Суспільному керівник установи Андрій Бортник.
За словами Андрія Бортника, людей зголосилося стільки, що й телефон, який був вказаний в оголошенні, "ліг" протягом чотирьох годин.
65-річний Володимир Артюхов виконує зварювальні роботи під час монтажу протитанкових засобів:
"Рейки нарізаємо по півтора метра, посередині ще один, відмічаємо певну відстань і зварюємо. От і весь процес".
Нині чоловік на пенсії, має досвід роботи зварювальником 45 років. Вдома, пояснив, не сиділось, мав зварювальний апарат, тому вирішив допомагати.

За словами 34-річного будівельника Олександра Кіслухіна, війна об’єднала чоловіків різного віку й фаху:
"Кожен бачить, де треба підсилення, підходить і допомагає".
Працівник Черкаської теплоелектроцентралі вважає: нині кожен українець має робити те, що вміє, і допомагати своїми знаннями та уміннями:
"Треба робити, всі роблять. Допомагаємо, як можемо, молимося за наших захисників. Їм важче, нам легше".

У штаті управлінської компанії працюють 10 зварювальників, розповів керівник Андрій Бортник. На оголошення про допомогу у виготовленні протитанкових укріплень, за його словами, одразу зголосилися й інші черкасці.
"Метал надає Укрзалізниця для потреб армії у зв’язку з воєнним станом. Зварювальні апарати наші, частина зварювальників прийшли з власними апаратами. Витратні матеріали купуємо власним коштом", – розповів Андрій Бортник.

Тут же тракторами підвозять пісок з черкаського річкового порту. Ним наповнюють мішки для блокпостів та укріплень міста. Серед сотні чоловіків працюють і три жінки.
"Чоловіки лопатою, я он мішки розгортаю, я мотузками мотаю. Роботи вистачає всім і не тільки тут, а багато де. Кругом треба руки, і руки й голова, й рещі, й ліки, й продукти", - розповіла черкащанка Світлана Ципочкіна.
Чоловік Світлани – Олексій, черкасець, який народився в місті Полоцьк, в Білорусі. Україну називає такою ж Батьківщиною, відтак робитиме все для її захисту:
"Вчора ми речі збирали, сьогодні зранку прийшли на пісок. Я ніколи не зупиняв дружину, не казав – Сиди вдома! Ніколи, вона у мене активістка, вчора ходила по квартирах, збирала речі та продукти".

Підприємець Андрій Співаков приніс мішки для піску. Олександр Маслов разом з колегами — будівельниками побачили з вікна маршрутки людей та гори піску. Тоді й вирішили прийти на допомогу.
"Ми йшли в військкомат, там вже все зайнято, то ми так намагаємося допомогти. Із мішками своїми, і з лопатами прийшли. Тут хто чим може, тим і допомагає".
Роботу черкасців триває без зупину. На зміну одним йдуть інші. Зупиняються тільки тоді, коли чують сирени про повітряну тривогу.
Що відомо
- В Умані із 27 лютого комендантська година почнеться раніше — із 19:00 і триватиме до шостої ранку, розповіла міська голова Ірина Плетньова.
- У Черкасах та області 27 лютого комендантська година почнеться на дві години раніше — із 20. Триватиме, як зазвичай, до шостої ранку, повідомив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Скічко.
- З 24 лютого по усій території Черкаської області з 22:00 до 6:00 розпочала діяти комендантська година. Про це повідомив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Скічко. У цей час заборонено перебувати на вулиці та в інших громадських місцях без спеціальних перепусток і посвідчень. Їх отримають працівники підприємств, установ і організацій, що забезпечують життєдіяльність області.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України