"Він мав багато чеснот і звитяжне життя": в Тернополі відбувся вечір памʼяті Сергія Коновала

Доповнено

У "Домі Ветерана" в Тернополі відбувся вечір памʼяті військовослужбовця Сергія Коновала з позивним "Норд", який 6 квітня загинув поблизу міста Часів Яр Бахмутського району Донецької області. Сьогодні, 16 травня, 40 днів від дня загибелі захисника та його заступника Тараса Петришина із позивним "Химера".

Нагадаємо, Сергій Коновал пішов на війну в 2014 році, будучи студентом. Він був бійцем Добровольчого Українського Корпусу "Правий Сектор". За 10 років пройшов шлях від парамедика до командира стрілецької роти 67-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України, якій згодом дали назву "Сталева Сотня".

Сергій Коновал. Фото: Сергій Коновал/Fb

Під час АТО він брав участь у бою в Пісках, поблизу Донецького аеропорту, а коли почалася повномасштабна війна — звільняв від окупантів Київ, Харків і тримав оборону на Донеччині.

Згадати та вшановувати памʼять командира "Сталевої сотні" прийшли його родичі, друзі, побратими, посестри та знайомі.

Вечір памʼяті Сергія Коновала. Суспільне Тернопіль

Дружина загиблого бійця Ольга Коновал каже, вони з Сергієм звикли ламати стереотипи і цей день не виняток.

"Мені важливо зібрати друзів, зібрати тих, хто з ним розділяв погляди. В нас є цей простір і гріх було цей простір не використати. Сергієва велика мрія була, щоб тут було постійно стільки людей".

Ольга Коновал. Суспільне Тернопіль

Сергій Коновал — один із засновників "Дому ветерана" в Тернополі. Над простором для бійців, ветеранів і їхніх сімей "Норд" почав працювати в 2019 році. Допомагали робити ремонти та облаштовувати приміщення підприємці, друзі та побратими.

Адміністраторка "Дому Ветерана" Вероніка Дзембуляк каже, це була справа його життя. Навіть з передової він опікувався простором.

"У Тернополі не було ніякого простору для підтримки ветеранів. Оскільки він у нас доброволець з 2016 року, то бачив потребу, знав, що це ще не все, буде більше ветеранів. І хотів створити місце, де будуть збиратися свої серед своїх. У нас навіть є кімната Норда, яку ми зробили для нього. Оля, дружина його, знайшла майстрів, обладнала його кабінет, щоб він мав свій офіс. Ми йому показали, він дуже зрадів, дякував дружині. Ми далі говоримо: "У кімнату Норда занеси", "У кімнату Норда постав", є його кімната, але його, на жаль, нема. Після його загибелі це тепер наша справа життя, в його пам'ять, в його честь. Не закинути, розбудувати ще більше".

"Дім ветерана" в Тернополі. Суспільне Тернопіль

"Для мене великою ціллю було сьогодні зібрати всіх найрідніших. Поговорити, згадати, подивитися відео про нього. Я вважаю, що ми, по-перше, маємо ламати стереотипи, а по-друге, робити так, як серце наше воліє. Він би точно оцінив. Останні 40 днів я живу так: уявляю собі, як би він реагував на це. І от зараз би він сказав, що це потужно", — розповіла Ольга Коновал.

Сергій Коновал займався також національно-патріотичним вихованням молоді. Суспільне Тернопіль

Вечір памʼяті в "Домі ветерана". Суспільне Тернопіль

Сергій Норд і Тарас Петришин загинули в один день. Суспільне Тернопіль

Прийшла на вечір пам’яті посестра Сергія Коновала Ірина Драгущак. Вона каже, суспільство має пам’ятати таких людей, щоб наслідувати.

"Я за те, щоб ми говорили про загиблих за нас людей. Тому що вони точно заслужили те, щоб про них знали, як мінімум і наслідували їх, як максимум. Він всюди був добрим, він всюди був спокійним. Цей спокій, мир, відвага, яка в ньому була і його життєвий шлях націоналіста, добровольця — це все про нього. Він мав багато чеснот і звитяжне життя".

Ірина Драгущак. Суспільне Тернопіль

Ольга Коновал повідомила, зараз працює над проєктом "Дрони помсти", вироблятимуть FPV-дрони, щоб помститися за чоловіка та його заступника Тараса Петришина.

"До кінця місяця анонсуємо перших сто дронів. На цьому не зупиняємося. Буде більше. Я тільки вчора приїхала з Донбасу і ми вже співпрацюємо з різними підрозділами, з якими дружили. Це буде не тільки помста "Сталевої сотні", до нас залучена і Нацгвардія, Чеченський батальйон, 3-тя штурмова, 225 штурмова бригада. Там, де наші друзі, всі сьогодні готові мститися. Це буде велике серійне виробництво. Сто вже є, збір продовжуємо. Збір на помсту — це про історію мою і друзів Норда. До дня народження вже бренд готують, логотип. Це буде окремий бренд виробництва дронів".