У Тернополі "Дім ветерана" відновлює роботу

. Фото: Оксана Максимлюк/Суспільне Тернопіль

У Тернополі "Дім ветерана" відновлює роботу. Це простір для захисників України та їхніх сімей. Сьогодні там стартував новий проєкт, який реалізовуватимуть спільно з київської громадською організацією.

Сьогодні "Дім ветерана" спільно з київською громадською організацією "Veteran Hub" розпочали новий проєкт під назвою "Плюс плюс ++".

"Простір "Плюс плюс ++" є для всіх захисників України, їхніх близьких, для родин загиблих наших героїв, для тих, в кого родичі безвісти зниклі, для тих, хто повернувся з полону, для родичів військовополонених. Разом зможемо пережити потрясіння війни легше. Тут будуть різні події, а також можна просто прийти, щоб отримати безкоштовні юридичні і психологічні послуги", – каже виконувачка обов'язків керівника "Дому ветерана" Ірина Драгущак.

Ірина Драгущак. Фото: Оксана Максимлюк/Суспільне Тернопіль

Ярослав – один з тих, хто допомагав облаштовувати "Дім ветерана". Він – учасник російсько-української війни. Чоловік розповідає, брав участь у Революції Гідності, а потім поїхав на Схід воювати. У 2014 році під Слов’янськом отримав поранення.

"Було мінно-вибухове поранення в голову, відказала ліва сторона.

Зараз титанова сітка. Відновлююся, відходжу. Мені на той час було 23 роки, коли мене було поранено. Я розумів, що це не кінець життя. Життя продовжується, треба ставати на ноги, допомагати Україні ставати на ноги. Сім’я, бабця моя – 100 років, яка так само потребує моєї допомоги. От і мені тре було стати на ноги, щоб їй допомогти", – каже Ярослав.

Ярослав. Фото: Оксана Максимлюк/Суспільне Тернопіль

Після повернення з фронту, каже Ярослав, військовим необхідна допомога в психологічній адаптації. За його словами, простір "Плюс Плюс ++" – це місце, де можна отримати психологічну підтримку.

"Приходять люди, які повертаються з фронту, можливо, часом розгублені, в депресії, падають в різні стани. А сюди приходиш, можна згадати щось, поговорити. Атмосфера, патріотична і тут дуже приємно перебувати", – каже Ярослав.

"Дім ветерана". Фото: Оксана Максимлюк/Суспільне Тернопіль

Виконувачка обов'язків керівника "Дому ветерана" Ірина Драгущак каже, військові та їхні родини можуть приходити в "Дім ветерана" щодня. Тут їм нададуть інформацію та необхідну допомогу.

"Тут буде відчинено з 15 до 19 години. Зазвичай, значно раніше відкривається і пізніше закривається, але з третьої до сьомої – точно робочі години простору", – каже Ірина Драгущак.

Презентація проєкту. Фото: Оксана Максимлюк/Суспільне Тернопіль

"Дім ветерана" в Тернополі відкрили в грудні минулого року. Тут для ветеранів російсько-української війни та їхніх сімей є тренажерний зал, лекторій і місце для відпочинку та спілкування. На початку повномасштабної війни тренінги, семінари та навчання в "Домі ветерана" довелося припинити. Про це розповіла виконувачка обов'язків керівника Ірина Драгущак. За її словами, в приміщенні розгорнули волонтерський центр і шість місяців працювали лише для забезпечення армії.

Презентація проєкту. Фото: Оксана Максимлюк/Суспільне Тернопіль

Читайте також

  • У Тернополі відкрили "Дім ветерана" для учасників російсько-української війни та волонтерів